Sekanie prevodovky.....?

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Zuzka1008
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.09.2022 15:30

Sekanie prevodovky.....?

Příspěvek od Zuzka1008 »

Ahojte priatelia, mám taký problém a kým sa dostanem do servisu by som chcela vedieť par názorov. Mám Octaviu 3, 1.6 TDi s prevodovkou 7 stupnovou, suchou. Ako sa ochladilo začala mi sekať pri preraďovani z 3 na 4 stupeň. Toto sa deje kým je motor studený alebo kým neprejde par km, odsledovanych mám cca 7. Pri preradovani je to taký pocit akokeby auto išlo zastať a trasie ním, akokeby sa jej preradiť nechcelo. Pri stupnoch 1 2 je všetko ok a pri 567 tam to drhnutie trošku citit. Pri manuálnom zaradovani stupňov radi úplne hladko bez problémov. Skúšala som radiť manuálne a pri 3 stupni ju nechať preradiť si samu, motor vytočí do otáčok cca 4300, vtedy si už preradí aj sama a taktiež úplne bez problémov. Seká ju len keď je zapnutý automat. Žiadna kontrolka nesvieti ani permanentne ani počas preraďovania. Máte s tým niekto skúsenosti? Mechanik mi kázal par dni ju sledovať a dať mu čo najpodrobnejšie info kým sa tam dostanem, ale aj tak by som bola vďačná za každy názor. Nie som žena, ktorá do auta len sadne a vozí sa ale snažím sa tomu porozumieť.Ďakujem 🙏-

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“