Zbořili mi Golfa a nevím co dál. Poradíte?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbořili mi Golfa a nevím co dál. Poradíte?

Příspěvek od HWTest »

Tak sem hodím pár fotek, pro zajímavost.

Puchýřek na lemu, pohoda:
Puchýřek na LZ lemu
Puchýřek na LZ lemu

Spodní lem dveří řidiče, pořád žádné drama:
Spodní lem dveří řidiče
Spodní lem dveří řidiče

Spodek auta, nic moc, ale pořád žádná katastrofa:
Spodek
Spodek
Spodek
Spodek

Prahy pod plastem:
Práh
Práh
Práh
Práh

Zadní podběhy, začínající katastrofa:
Pravý podběh zepředu
Pravý podběh zepředu
Levý podběh zepředu
Levý podběh zepředu
Levý podběh zezadu
Levý podběh zezadu
Zespoda, katastrofa:
Katastrofa
Katastrofa
Katastrofa
Katastrofa
Katastrofa
Katastrofa

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Zbořili mi Golfa a nevím co dál. Poradíte?

Příspěvek od vintera »

Až se to odstrojí a řízne do toho, tak rezu bude několikanásobně více. Oprava, pokud pořádně a ne jen kosmetická, tak celkem pracná, tedy i drahá. Pokud auto nebylo za pakatel, tak by za to byla slušná fabie bez koroze.

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbořili mi Golfa a nevím co dál. Poradíte?

Příspěvek od HWTest »

Že to bude drahý, je mi celkem jasný.
Za pakatel to bohužel nebylo.
Teď je otázka, jestli tohle jen dojezdit (pak ale ty rozvody atd. byly vyhozené peníze) a pořídit něco v lepším stavu - ale co? Aby to aspoň relativně vydrželo - už ani VW není, co bývalo :-(
Nebo do toho nasypat ranec, ale pak by to mohlo vydržet dlouho.
Za kolik se dá "slušná fabie bez koroze"? Pár lidí okolo má Fabie různého stáří a stavu a že by nerezlo mi tedy nepřijde.
Nebo novou malou "nákupní tašku"? Ale fakt si nemyslím, že bych to tím nějak vyhrál.
Prostě už zase nevím, co s tím ...

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Zbořili mi Golfa a nevím co dál. Poradíte?

Příspěvek od vintera »

Pěkný, neshnilý golf se už za 5000 nesežene. Je to několik let, co jsem prodal první fabii 1,4 za 15000 a to bez viditelné koroze, jen sedačky byly dost poničený od psů.
Ono nasypat ranec do shnilé karoserie není dobrá investice, protože na běžné denní ježdění to stejně dlouho nevydrží a začne reznout jinde. Sypat se vyplatí do motorických částí, pokud je karoserie bezvadná, nebouraná. Ale do starého ohnilého auta sypat ne. Po opravě karoserie začne chrastit v převodovce, vynechávat válec a je to.
Za život jsem měl na 70 aut, od vybydlených pelechů až po zánovní a vím, že pokud pelech, tak jedině na dojetí, na díly a pokud opravovat opravitelné, tak jedině zcela sám ve vlastní režii. Jenom lakýra dnes stojí na desetitisíce. Něco jiného jsou auta pro radost, potenciální veteráni, nebo na kšeft.
Je třeba si ujasnit na co auto bude a jaký je požadavek na jeho kvality. Někdo jezdí s každým kolem jiným a s dírami v podlaze a stačí mu, když spolehlivě dojede do práce a zpět. Jiný by zase nevyjel, pokud by ho napřed nevyleštil.
Proto na denní ježdění kolem komína auto s laciným provozem a dílama, kde se počítá s nějakým tím šrámem a poslední jízdou může být i vrakoviště. Na tahání přívěsů (na ten vrakáč) nějaké větší auto a na výlety něco slušného, spolehlivého. Jako u bot, do bláta gumáky, do práce fáračky, na procházku kecky, do úřadu a plesu lakýrky. Proto nemám jedno vozidlo na všechno, ale pro dřevo traktory, kolem komína golfy a seaty, pro přívěs passaty a frontery, na cesty audi.

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbořili mi Golfa a nevím co dál. Poradíte?

Příspěvek od HWTest »

Koukal jsem po nich, takže vím, že neshnilý Golf je za 200k+ a to ještě neznamená, že není ani trochu chycenej.
Co jsem slyšel a četl, tak i nový auta začínají reznout nepříjemně rychle, protože výrobci na antikorozní ochranu dost kašlou.
Subaru by měly (spolu s Toyotou) patřit k nejspolehlivějším autům. I proto jsem to koupil přesně s touhle motorizací, protože je to údajně to nejpovedenější (co do spolehlivosti), co kdy vyrobili.
Hrubej nástřel za vyvaření je 50-70k, to bych i dal, kdyby to bylo pořádně a vydrželo to aspoň dalších pět let, radši deset :-)
Jasně, je to 15 let starý, takže je klidně možný, že se za chvíli něco zásadního rozbije :-(

Na co to bude? Hlavně na ježdění "okolo komína" a vožení nákupů a pár krát do roka někam dál na výlet.
Jelikož rekonstruuju barák (vlastníma silama), tak nákupy znamenají často různej stavební materiál - malta, štuk, OSB desky (ty jsem vozil na zahrádce) atd.
Golf na to byl kolikrát dost malej, ale zase jsem nechtěl "velkou krávu" typu Passat.
Z výše uvedenýho důvodu taky nehrozí, že bych dělal i na autě, na to prostě není čas (a krom toho specializovaný činnosti, jako např. svářet fakt neumím).

Mám opravdu malej roční nájezd, jen okolo tisíce kilometrů, teď možná zase trochu víc, ale deset tisíc to rozhodně nebude.
Kdysi jsme měli dvě auta, jenže to se minmálně s jedním jezdilo denně, pak se začalo jezdit míň a druhý auto v podstatě jen stálo a rezlo, tak jsme ho prodali (za 7,5k).
Ona je i dost blbá doba na koupi auta, nový nejsou (protože čipy), tím pádem jsou pryč i dobrý ojetiny a ceny jsou vysoko (i za "vraždy").
Ideál by byl na ježdění "okolo komína" něco malýho, klidně na elektriku (jenže to stojí nesmysl) a na větší dálky a přepravu větších, těžších věcí něco trochu většího, pohodlného (aspoň jako je Impreza), jenže to je finančně nesmysl, to by mě snad i taxík vyšel líp ...
S novejma autama kromě ceny mám ještě ten problém, že fakt nemusím různý moderní vychytávky, kterejch jsou plný - start stop, různý asistenti, všechno přes dotykáč atd.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Zbořili mi Golfa a nevím co dál. Poradíte?

Příspěvek od vintera »

Pár aut mi rukama prošlo, ale jediný rychle nehnijící (až na drobnosti) byly Peugeoty a Audiny. Ty jsou ale dnes reálně nedostupné. Těžko radit při tak malém nájezdu. Ae taková Fabia 1 v kombíku s tažným je spolehlivá, téměř nehnije, není drahá, ani na servis. A není ani až tak veliká. Když jsem opravoval bydlení, tak jsem měl Ladu a Žuka.

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbořili mi Golfa a nevím co dál. Poradíte?

Příspěvek od HWTest »

Díky za rady a nápady.
Zatím se pokusím korozi aspoň nějak zpomalit a zároveň se budu rozhlížet po vhodné náhradě, třeba budu mít tentokrát štěstí :-)

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Zbořili mi Golfa a nevím co dál. Poradíte?

Příspěvek od vintera »

Letitá zkušenost jak omezit korozi v dutinách a švech je opakované prolejvání olejem. Používám léta trafo olej. Auto z roku 59 napadené korozí mi před 40 lety přestalo ve spojích korodovat. Vše je sice mastné, obalené vrstvičkou zatvrdlé špíny, ale švy bez koroze. Samozřejmě díry se s tím ošetřit nedají. Ale pro svářeče nebo dnešní lepiče tmelů noční můra.

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbořili mi Golfa a nevím co dál. Poradíte?

Příspěvek od HWTest »

Já zahlédl recept na motorový olej (čerstvý) + petrolej v poměru 3:1.
Napřed asi WD40, protože to bude minimálně vlhký, ne-li mokrý a v tomhle počasí to fakt nevyschne.
Ten petrolej by měl zajistit, aby ta mastnota navzlínala i tam, kam se člověk nedostane.
Trafo olej nevím, kde bych sehnal.
A zevnitř asi zkusím dát akryl (je to vodou ředitelný a dá se aplikovat i na vlhký povrch), aby mi nestříkala voda do auta.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Zbořili mi Golfa a nevím co dál. Poradíte?

Příspěvek od vintera »

Trafo olej je běžně v prodeji, není drahý a obsahuje právě inhibitory koroze, aby obal trafa nehnil. Ohřát, do stříkačky a kam se dá nastříkat, nalejt. Přebytek vyteče. Vzlíná dobře. Mám zkušenost, že ředění není vhodné, protože ho málo zůstane a vytéká. Lepší je hodně ohřát. Dělával jsem i podvozky, normálně nastříkal na plechy, po prašné cestě projel, nastříkal, dokud nebyla pořádná vrstva mastné špíny. Vydrželo to i přes zimy. Mnohem lepší než nějaké gumoasfalty. Dnes by to na STK asi neprošlo. Používám dlouho i asfaltový nátěr Konkor 500, ten nevysychá, jen ho oleje rozpouštějí.

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbořili mi Golfa a nevím co dál. Poradíte?

Příspěvek od HWTest »

To zní zajímavě - ten trafo olej, kouknu po něm.
Stříkačkou jsem to chtěl naprat do dutin a nějakým rozprašovačem vzít plochy.
Tak před STK to omejt horkou vodou a pak znovu napatlat?

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Zbořili mi Golfa a nevím co dál. Poradíte?

Příspěvek od vintera »

Vodou jsem to nikdy nemyl, ale viditelné plochy otřel od bláta a mastnoty do sucha hadrama, někde trochu škrabkou a případně zatřel Konkorem 500, protože mu mastnota nevadí. Za chvíli přetřel znovu a nechal zaschnout. Je to černé, suché a nic moc v jámě na tom není vidět. Potom znovu namastil a na dva roky pokoj. Jen podběhy se musí ošetřovat trochu častěji.
Nejlepší ochranou, jakou jsem vyzkoušel na blatnících Wartburgu 311 bylo oškrábání veškerých rezavých míst, natření suříkovou barvou, poté olejovou barvou na šasi, přes to tenkou vrstvu Konkoru 500 a znovu krycí nástřik olejovou barvou, Druhý blatník jsem ošetřil pouze odrezovačem T (dnešní Worko s taninem), základovkou a olejovou barvou. Suřík byl o mnoho lepší.
Při renovaci octavie jsem blatníky zcela očistil, jeden natřel olověnou základovkou a druhý klasickou syntetickou. Po 15 letech byl viděl velký rozdíl ve prospěch olověné základovky. Bohužel, suřík ani olovo již nejsou k mání.

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbořili mi Golfa a nevím co dál. Poradíte?

Příspěvek od HWTest »

Ten trafo olej, předpokládám, že inhibovaný je ten správný?
O suříku a olovu jsem už četl, že velmi dobrý ale nesehnatelný :-(
Jelikož to aktuálně vypadá na variantu "dojezdit" (protože do vyvařování se zatím nikomu nechce), tak bych chtěl aspoň udělat něco pro to, abych to dojížděl co nejdýl :-)

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Zbořili mi Golfa a nevím co dál. Poradíte?

Příspěvek od vintera »

Ano, inhibovaný. Mogul. Nebo poptat u rozvoďáků.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“