Klepání u PP kola při jízdě

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
vojta.ls1983
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 15.04.2013 13:09
Bydliště: Ústí nad Orlicí :)

Klepání u PP kola při jízdě

Příspěvek od vojta.ls1983 »

Ahoj přicházím se zvláštním problémem. Před 2 měsíci byl v servisu udelany vnější kloub u spolujezdce, cca 14dni zpět pozoruju že když jedu naložený (řidič+spolujezdec) tak při levé zatáčce hlavně na kruhaci, ale taky klidně i v 70 a víc je slyšet pravidelný klepot nebo tupé pravidelné rány zepředu zprava. Dělá to na všecky kvalty, s plynem a lehce i bez plynu, při srovnání auta do roviny je okamžitě ticho, při zatáčce doprava to nedělá vůbec nic. Když jedu sám není to téměř znát, jen lehké vibrace do volantu. Na technický 3 měsíce zpět vůle na nápravě nula, skoro se s tím nejezdilo až na tu výměnu kloubu (prasklá klec a kulička venku).
Kam se nejlíp zaměřit ? Špatná vymena kloubu nebo pro změnu vnitřní kloub ? :fool: na rovině ani na nerovnostech nic na nápravě neklepe, nehučí, při rozjezdu v rejdu jen lehké ,,zahučení,, od spolujezdce, rozjezd rovně nic netluče ani necuká.
Najeto má 407k, mám auto od 340 a to se nic s poloosou nedělalo. Golf IV ASZ dvoukolka.
Octavia mk1 1.9@96kW Success Edition
Octavia mk1 1.9@66kW GLX
Dříve VW Passat 1.8T + chip

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klepání u PP kola při jízdě

Příspěvek od xerxes »

Ahoj těžko takhle na dálku něco poradit,prostě zvednout auto vzít nějakou štanglu postupně projít všechny klouby,čepy

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1557
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Klepání u PP kola při jízdě

Příspěvek od varok »

Může to být i vysypané pravé přední ložisko, ale spíše bych to viděl na vnější kloub. Buď ho nevyměnili, nebo vyměnili ale něco špatně poskládali. Vnitřní kloub se podle mě projevuje naopak při rozjezdech, brždění a při jízdě rovně se chvěje volant. Alespoň co jsem míval na předchozích autech. Zkuste jestli je pořádně dotáhnutá ta velká matka na poloose.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“