Zásuvka na vozík

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
YakuzaMT09
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.11.2021 20:45

Zásuvka na vozík

Příspěvek od YakuzaMT09 »

Ahoj
Na autě mám zásuvku k tažnému značky Jaeger 13pin.
Vozík a stojan na kolo mám 7pin, koupil jsem redukci z 13 na 7 a po přípojení mi na vozíku svití jen pravá strana.
Tak jsem si řekl že asi bude KO zásuvka tak jsem si koupil 7 pinovou a že to předělám ať mám klid. Ale jak jsem rozdělal tu 13ku tak jsem zjistil že je v ní ještě mikrospínač. a že asi na 7 pin to tak jednoduché nebude předělat. Proměřoval jsem kabely a přijde mi že do té levé strany nejde proud, tak jsem hledal dále kde může být problém a našel jsem po kabelech ještě Jaeger AFC modul viz obrázek.
Když jsem ho odpojil tak mi nejde zadní pravý blinkr na autě.
Je možné že tenhle modul bude špatný když po zapojení vozíku svítí jen pravá strana? co jsem se díval na cenu tak to není zrovna levná sranda, a ještě dotaz k čemu tam vůbec ten modul je?
Děkuji
Přílohy
nd-modul-conwys-afc-12v-52400006c.jpeg
nd-modul-conwys-afc-12v-52400006c.jpeg (21.9 KiB) Zobrazeno 671 x

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvka na vozík

Příspěvek od tornado1 »

na golf 4 žádná jednotka nepatří
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

YakuzaMT09
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.11.2021 20:45

Re: Zásuvka na vozík

Příspěvek od YakuzaMT09 »

A prč se tedy vyrábí typové přípojky i pro Golfa 4??
Asi proto aby se nemuselo zasahovat do elektroinstalace ne!...
https://www.tazne.cz/typova-elektroprip ... ?cid=19643

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvka na vozík

Příspěvek od tornado1 »

já se nebavím o typové přípojce.. já se bavím o jednotce kterou tam výrobce jednotky která tam nepatří dává proto aby v případě prasklé žárovky blinkru začalo auto blikat rychle i v případě že na autě jsou všechny žárovky blinkru v pořádku.. žádný jiný význam nemá... stačí se podívat do originálních schémat vozu s tažným.. tažné je napojeno na uzel koncových světel ve všech případech.. pouze mlhové světlo jde přes zásuvku protože se po zasunutí zástrčky odpojí.... nechápu proč výrobce jaeger používá tento nesmysl u tohoto auta - vůbec to tam nepatří... typová elektroinstalace je naprosto v pořádku, napojí se na stávající vedení... ale tento modul tam nemá co dělat.. funkci kontroly blinkru má na starosti tlačítko výstražných světel - je jiné pro auto s přívěsem.. na přístrojovce poté při připojeném vleku bliká druhá kontrolka blinkrů na přívěsu....
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

YakuzaMT09
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.11.2021 20:45

Re: Zásuvka na vozík

Příspěvek od YakuzaMT09 »

Dobře chápu, a dá se to udělat tak že bych tenhle afc modul + kabely odstranil a klasicky napojil 7 pinovou zásuvku tak jak jsem to dělal už na dvou autech prostě na kabely světel?
Ptám se proto že když jsem modul odpojil tak mi nešel pravý zadní blinkr, napadá mě pak že to bude asi tím propojení té kabeláže od toho tažného, nebo je tam dost konektoru co jsou napojené do světla, asi musím zkusit komplet kabeláž i s modulem odpojit a uvidím zda to bude fungovat. Pak už nebude problém napijit 7 pin zásuvku.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvka na vozík

Příspěvek od tornado1 »

Odpojit a prepojit kabely blinkru u konektoru… vstup-výstup
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

YakuzaMT09
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.11.2021 20:45

Re: Zásuvka na vozík

Příspěvek od YakuzaMT09 »

Super, o víkendu se na to podívám.
Díky Ti za čas ;)

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“