Zvýšené otáčky motoru po startu Passat B8

TDI, Bluemotion..

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
ziziuh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 23.04.2021 12:32
Bydliště: Staré Město (UH)

Zvýšené otáčky motoru po startu Passat B8

Příspěvek od ziziuh »

Zdravím,
Nesetkal se prosím někdo s následujícím problémem ?
Vše pravděpodobně začalo "útokem kuny" a rozkousáním hadiček v motoru.
Vyměněna celá nová sada hadiče a provedena diagnostika, kontrola motorové části a vše bez chyby a v pořádku.
Passat B8 , 2.0 TDi - automat
Před problémem po nastartování obvyklé otáčky cca 750 ( 3 dílky na displeji )
Nyní po nastartování zvýšené na cca 1000 ( lehce přes ) podobně jako při regeneraci filtru pevných částic, ale regenerace neprobíhá.
Pokud v tomto stavu pokračuju v jízdě, tak jsou tyto otáčky znát i na způsobu jízdy - auto jinak řadí rychlosti a má i vyšší spotřebu, prostě se chová jinak.
Když toto zaregistruju, tak vypnu motor a znova nastartuju a otáčky jsou již " v pořádku" na hodnotě okolo 750.
Někde jsem zaregistroval ,že motor drží vyšší otáčky do cca 65-70 stupních teploty vody a pak se vrátí na nastavenou hodnotu.
U mě je jedno jestli je motor zahřátý a nebo studený - prostě někdy naběhne na vyšších otáčkách a někdy na těch správných.
Podle diagnostiky vše OK, regenerace filtru proběhla někdy 100km zpět a zaplnění je na relativně nízké hodnotě.
Jediné co mi servisák řekl ,že by mohla být načatá baterka, ale auto startuje na první ťuk a dobíjel jsem celý víkend.
Díky za případné typy na řešení.
Zizi
VW Passat B8 combi 2.0 TDI, DSG, 110 kw, r.v. 2015 - Highline
Full Led, Easy open,ACC, Front assist, Line assist, Side assist, Trailer assist, MIB 2, Park Pilot, Vyhřívaný volant a čelní sklo ...

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: Zvýšené otáčky motoru po startu Passat B8

Příspěvek od king613 »

Spis to vypada na nejake cidlo teploty. jsi si jisty ze kuna kousla jen ty hadicky? vypada to na nejaky nalomeny drat.
umis pri tech zvysenych otackach zkouknout diagnostikou teploty? at uz paliva, motoru nebo nasavaneho vzduchu.
Jo jo. hrava kuna to je
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

ziziuh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 23.04.2021 12:32
Bydliště: Staré Město (UH)

Re: Zvýšené otáčky motoru po startu Passat B8

Příspěvek od ziziuh »

ahoj,
Na 100% to potvrdit nemůžu ,ale servisak to kontroloval... je možné , že něco přehlédl.
Mám k dispozici jen OBDeleven a nejsem si jisty zda tyto entity dokážu monitorovat :-(
VW Passat B8 combi 2.0 TDI, DSG, 110 kw, r.v. 2015 - Highline
Full Led, Easy open,ACC, Front assist, Line assist, Side assist, Trailer assist, MIB 2, Park Pilot, Vyhřívaný volant a čelní sklo ...

fb_roman53
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 12.10.2021 18:45

Re: Zvýšené otáčky motoru po startu Passat B8

Příspěvek od fb_roman53 »

Možná to není tvůj případ, ale auta které mají Quickheat (přídavné elektrické topení) tak pokud je míň než 5 stupňů tak se automaticky aktivuje toto elektrické topení které má fakt velkej odběr proudu. S toho důvodu pak jsou otáčky motoru 1050 aby alternátor dával tolik proudu co to topení a zbytek auta sežere.
Pokud nevíš kde se tato funkce zapíná/vypíná tak se to menuje -automaticke přídavné topení- a je to v nastavení klima po stisku tlačítka menu na panelu klima.....

ziziuh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 23.04.2021 12:32
Bydliště: Staré Město (UH)

Re: Zvýšené otáčky motoru po startu Passat B8

Příspěvek od ziziuh »

Ahoj Romane,
Díky moc za tip !
Teď jsem to byl prověřit v autě a je to jak popisuješ.
To automatické přídavné topení tam mám :-)
Zkusil jsem to vypnout a uvidíme co to udělá zítra ráno při cestě do práce.
Mám tam i další energetické žrouty ... vyhřívaný volant, vyhřívané přední sklo, sedačka... tak ve spojení s tím přídavným elektrickým topením už bere hodně.
Jak jsi na to přišel ? To by mě vůbec nenapadlo.
Díky !
Zizi
menu_klima2.JPG
menu_klima.JPG
menu_klima.JPG (87.01 KiB) Zobrazeno 1739 x
VW Passat B8 combi 2.0 TDI, DSG, 110 kw, r.v. 2015 - Highline
Full Led, Easy open,ACC, Front assist, Line assist, Side assist, Trailer assist, MIB 2, Park Pilot, Vyhřívaný volant a čelní sklo ...

fb_roman53
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 12.10.2021 18:45

Re: Zvýšené otáčky motoru po startu Passat B8

Příspěvek od fb_roman53 »

Přišel jsem na to tak, že na svém autě jsem čirou náhodou objevil že mám vyhřejvaný okno. Tak jsem našel i tu záložku nastavení a tam bylo to přídavný topení. No a když jsem to aktivoval tak se mi po pár vteřinách zvedly otáčky na těch 1050..... Byla zima a motor studenej tak se to aktivovalo.

ziziuh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 23.04.2021 12:32
Bydliště: Staré Město (UH)

Re: Zvýšené otáčky motoru po startu Passat B8

Příspěvek od ziziuh »

Super...moc díky
Je to přesně tak , jak jsi napsal ...vypnul jsem to a otáčky ráno po cestě do práce v pohodě.
Takže záhada vyřešena !
Ještě jednou díky a snad tato diskuze pomůže i dalším :-)
Pěkný den
Zizi
VW Passat B8 combi 2.0 TDI, DSG, 110 kw, r.v. 2015 - Highline
Full Led, Easy open,ACC, Front assist, Line assist, Side assist, Trailer assist, MIB 2, Park Pilot, Vyhřívaný volant a čelní sklo ...

Uživatelský avatar
Tunator
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 17.11.2020 07:00

Re: Zvýšené otáčky motoru po startu Passat B8

Příspěvek od Tunator »

Tak ono je to hlavně dobrý v tom, že ti auto daleko rychleji uvnitř hřeje.

ziziuh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 23.04.2021 12:32
Bydliště: Staré Město (UH)

Re: Zvýšené otáčky motoru po startu Passat B8

Příspěvek od ziziuh »

Ano,máš pravdu ...hřeje téměř hned :-)
VW Passat B8 combi 2.0 TDI, DSG, 110 kw, r.v. 2015 - Highline
Full Led, Easy open,ACC, Front assist, Line assist, Side assist, Trailer assist, MIB 2, Park Pilot, Vyhřívaný volant a čelní sklo ...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“