Oleje - zkušenosti ? Co kupovat ?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Oleje - zkušenosti ? Co kupovat ?

Příspěvek od Rouballik »

Ahoj,
jaké oleje používáte?
Co se finančně vyplatí a kde je berete?

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Oleje - zkušenosti ? Co kupovat ?

Příspěvek od Meggy »

Myslím, že je dnes celkem jedno jaký olej se do stroje dá...důležité je aby splňoval předepsané normy a viskozitu.
Základové oleje stejně vyrábí jen několik firem na světě. Většinou dražší a známější značka používá aditiva (která opět vyrábí jen několik firem) tak jak se má...tzn. ve správném-předepsaném poměru.
Ty levnější to šidí a proto mají takové ceny.
Doporučuji tedy známější, ale ne nutně nejdražší značku oleje. Důležité je co od oleje kdo očekává a jak se ke svému vozítku chová. Pokud někdo mění olej po 5tkm tak tam může dávat 15W40 od nejlevnějšího výrobce na trhu.
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

tango
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 12.02.2010 19:06

Re: Oleje - zkušenosti ? Co kupovat ?

Příspěvek od tango »

můžu vřele doporučit http://www.millersoils.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; opravdu to funguje. U nás na klubu s nima spolupracujeme a máme 10% procentní slevu :good:

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Oleje - zkušenosti ? Co kupovat ?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jak psal meggy cokoliv splňující normy známějších výrobců.

Velice dobrou zkušenost mám s Orlen, Lotos oil - sice někdo může ofrfňat že to sou poláci ale je to značka v zemi stejně jako u nás je Mogul a kvalita je fakt velice dobrá.

Pak třeba Holandsko Eurol - cena/kvalita velmi dobrá, je fakt že v posledních letech dost podrahli, ale to je bohužel osud doby ( Autobenex tam ale nechává plnit svou privátní značku ABX..
Kelly má Stárlejno kdoví odkud..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
pajice
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1702
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwerní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Oleje - zkušenosti ? Co kupovat ?

Příspěvek od pajice »

Starline je cesky Mogul - kamarad dela obchodaka v kelly a tohle mi potvrdil. Hlavne si davat pozor na prodejce, kteri nabizi renomovane znacky temer 3x lacinejs nez je bezna cena. Po otevreni musi byt pod vickem takova aluminova zatka, pokud tam neni jedna se o panc kdo vi od odkud :wink:
NÁHRADNÍ DÍLY A TUNING DÍLY, DOPLŇKY:

WEB: VWSHOP.CZ, TATECHNIX.CZ, SERVISDECIN.CZ - http://www.vwshop.cz, http://www.tatechnix.cz, http://www.servisdecin.cz
MAIL: servis@autokluby.cz
TEL: 735 09 09 79

VagnerJ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 22.12.2017 07:48

Re: Oleje - zkušenosti ? Co kupovat ?

Příspěvek od VagnerJ »

Olej už pár let používám Castrol Edge. Nevím, v olejích se nevyznám, ale motor funguje a žádné problémy ještě nevyvstaly :-D Jinak ho objednávám z obchodu, kde objednávám různé části a autodíly na volkswagena

Uživatelský avatar
Honza.B5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 19.09.2019 15:51
Bydliště: Východní Čechy

Re: Oleje - zkušenosti ? Co kupovat ?

Příspěvek od Honza.B5 »

VagnerJ - tango díky za nové odkazy na prodejce mrknu se tam na díly. :good:

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4735
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Oleje - zkušenosti ? Co kupovat ?

Příspěvek od srotty »

Chlapi můžete mi doporučit obchod s oleji, který není pančovaný a opravdu koupím originál ? Dnes mi přijelo zpět auto s přidřeným motorem. Olej jsem kupoval, jako již mnohokrát předtím, v jednom nejmenované ostravském obchodě. Po vypuštění vytekl ne olej, ale jakási vodička, která olej ani zdaleka nepřipomínala. Takže mám podezření na pančování. Olej Total Qurtz 9000 5W40, auto octavia 1,9 TDI rotačka.
Díky

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Oleje - zkušenosti ? Co kupovat ?

Příspěvek od Master »

Optal bych se dovzce te, ktere znacky kam dodavaji a koho by doporucili. Nebo si vybrat nejakou netradicni znacku, kterou se nikomu nevyplati falsovat :-)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3882
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Oleje - zkušenosti ? Co kupovat ?

Příspěvek od swenak »

srotty píše:Chlapi můžete mi doporučit obchod s oleji, který není pančovaný a opravdu koupím originál ? Dnes mi přijelo zpět auto s přidřeným motorem. Olej jsem kupoval, jako již mnohokrát předtím, v jednom nejmenované ostravském obchodě. Po vypuštění vytekl ne olej, ale jakási vodička, která olej ani zdaleka nepřipomínala. Takže mám podezření na pančování. Olej Total Qurtz 9000 5W40, auto octavia 1,9 TDI rotačka.
Díky
Sem napiš, kde nekupovat, ne? Jinak já bral www.znackoveoleje.cz a pema.cz, posledních pár nákupů už amazon.de, kde už beru i jídlo:))
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Dodavatelé & Sortiment & Školení“