Kapacitní volant na ID.4

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Peťos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.05.2019 21:30

Kapacitní volant na ID.4

Příspěvek od Peťos »

Zdravím. Po Passatu a A4 jsem se rozhodl vyzkoušet elektriku a to VW ID.4. Prosím žádný flame.
Koupil jsem auto zánovní a v konfiguraci, kterou bych si asi nevybral. Mám rád všechny ty elektronické vychytávky a asistenty. Tedy plnou výbavu. Snad kromě prosklené střechy, která je podle mě úplně na prd.
Auto má všechny asistenty kromě Traffic Assist a Side Assist. Lane Assist, který auto má, ale pouze přehazuje od čáry k čáře. Tedy až když jede skoro po čáře, tak koriguje volant tak, že jste za chvíli na druhé čáře. Hodně jsem si na lane assist, který držel uprostřed mezi čárami zvykl na dálnici, kde mě vede i když zrovna chvilku koukám jinam (třeba po policii). To měla A4 a myslím, že i Passat.
U ID.4 tohle dělá až Traffic Assist a ten pochopitelně můj vůz nemá. Povedlo se mi ho úspěšně aktivovat a funguje, ale nějak nemá smysl bez kapacitního volantu. Ten moje auto také nemá. Co 10 sekund mě auto upozorňuje abych převzal řízení. Musím docela výrazně pohnout volantem aby to zaznamenal a pak zase vede dalších 10s. Pokud zvolíte Traffic Assist ve výrobě, tak už osadí i kapacitní volant, který pozná, že na něm máte ruce a neotravuje.
Tak a teď k jádru pudla. Najde se tu nějaký fachman, který mi vymění volant? Asi bych ho uměl koupit někde na eBay, ale raději bych, kdyby mi někdo pomohl i s nákupem správného volantu. Asi by měl mít i nějaký řídící modul právě pro tu detekci držení volantu.
Do autorizovaného servisu se zatím nechystám a věřím, že ten upgrade půjde udělat i bez nich...;)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“