Turbo padá do nouzového režimu

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Jakub15154
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.01.2023 22:29

Turbo padá do nouzového režimu

Příspěvek od Jakub15154 »

Dobrý den, chtěl bych si nechat poradit. Před měsícem jsem si koupil Passata B5 2003 1.9tdi 74 kw (240x km).
Jedu si z práce domů a chci předjet traktor a turbo přestalo táhnout a rozsvítila se kontrolka motoru. Zastavil jsem vypl motor nechal chvíli stát, znovu nastartoval a vše bylo dobré, jel jsem jestě dvě hodiny a turbo celou dobu drželo a kontrolka motoru zhasla. Druhy den hned po 10km jízdy turbo znovu přestalo táhnout a zase stačilo jenom vypnout a zapnout motor. Hledal jsem nejaké informace o tom a nevím jestli to stačí jenom vyčistit (popřípadě čím), nebo koupit nové turbo. Viděl jsem hodně čistících sprejů, ale nevím jestli to má cenu, nebo rovnou jet do servisu vyměnit turbo což není uplně levná zaležitost.
Rád bych slyšel radu od někoho kdo to měl stejně a přišel na nějakou alternativu než kupovat nové turbo.
Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Turbo padá do nouzového režimu

Příspěvek od srotty »

Než hned kupovat nové turbo, zjistil bych proč to padá do nouzáku. Tzn. napíchnout na diagnostiku a vyčíst paměť závad. Může to být jen špatná podtlak. hadička nebo špatný ventil.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“