Aditiva do benzinu

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od srotty »

Tak v hrdle nádrže určitě nic nezůstane, protože jak bude dotankovávat, tak se to krásně spláchne. A pokud dá množství na 55 litrů, tak to bohatě stačí na 50-ti litrovou nádrž.
Na druhou stranu, když tam dá víc, nic se nestane. Nejde to předávkovat tzn. když dáš např. aditivum na 20 litrů, ale natankuješ jen 10, ničemu to nevadí.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od Shorty »

Tak ono je otázkou, jak to aditivum proteče skrz tu zaklapnou přepážku. Abys ho spláchnul, tak bys musel tankovací pistoli aspoň na chvíli lehce povytáhnout. Pokud pistoli ale zatrčíš správně až na doraz za přepážku, tak to hrdlo úplně nespláchneš.

Znám i lidi, co to aditivum přelijou do pistole když jí drží otvorem nahpru a pak jí otočí do nádrže - to mi přijde moc krkolomné.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Pheorinos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 28.07.2017 17:19
Bydliště: Praha

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od Pheorinos »

Přesně, jak píšeš. Vždy první přiložím pistoli jen z kraje a lehce ji zmáčknu, aby se to spláchlo z kraje a pak klasicky už dotankuji. Aditiva používám od samého začátku co mám auto.
Squirrel - Golf VII 1.2 TSI 81kW
VW Connect Dataplug
World of Tanks

mates1909
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 26.11.2017 08:13
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od mates1909 »

Používám aditivum od Millers Oils a ty to mají vyřešeno parádně zastrčím do tankovacího hrdla dlouhý konec nádoby který odklopý záklopku a pootočím nádobu a přesné o
ImgW.jpg
ImgW.jpg (51.79 KiB) Zobrazeno 496 x
dměřené množství vyteče do nádrže.
VW Golf VII Variant 1,4TSI 110KW Highline FL bílá pure
VW UP 1,0MPI 55KW Move bílá pure

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od Shorty »

Je fajn, ale máš tam jen dvě rysky- na 25 a 50l, takže to dávkování není úplně vono. Cena aditivace už dosahuje i víc než korunu na litr, takže je to trochu na pováženou.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1556
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od varok »

No já jsem teď zkusil co jste mi psali, tedy nalít do p7l nádrže ty aditiva na 50L paliva, nalil jsem asi 55ml. A dolil do plna zase benzinem N95. Ale potom už zkusím brát u benzínky ten aditivovaný benzín Optimal.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od lukin2 »

Aditiva do paliva používám již roky. Nakolik to je smysluplné netuším. Abych byl upřímný, žádný znatelný rozdíl jsem nikdy nezaregistroval. Chod motoru, jeho výkon nebo spotřeba paliva se nijak nezměnila. Dělám to s pocitem, že pro motor udělám něco navíc a snad to k něčemu bude. Jediné ověřené aditivum je VIF, u ostatních se člověk může jen domnívat zda vůbec mají nějaký efekt. Cenově se nejvíce vzhledem k dávkování vyplatí právě ten VIF. Když se sežene v akci, tak se cena 1 litru aditivovaného paliva navýší cca o 50 haleřů, což je zanedbatelné. Občas koupím i od jiného výrobce jako je STP, Sonax nebo Millers Oils. Ale tyhle aditiva jsou už v přepočtu dražší a žádnou odbornou recenzi jsem k nim nikde nenašel. A popravdě i když všechny tyhle aditiva střídám, tak rozdíl mezi nimi nepociťuji žádný. Tak snad aspoň vstřikovače budou čisté a díky tomu budou kvalitněji rozprašovat palivo.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“