blatníky druhovýroba

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
kadeb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 01.03.2015 19:12

blatníky druhovýroba

Příspěvek od kadeb »

zdravím,
dělám opravu a čeká mě výměna blatníků. Jak jsem se bránil, nyní zvažuji použít i jejich druhovýrobu.
Prý jsou už i některé skutečně dobré, dobře pasují a je s nimi dobrá práce. Máte někdo zkušenosti o jakou jde značku, kdo je prodává? nerad bych nějaký tenký plech.
např tento: https://www.autodilyruby.cz/product/bla ... at-_/37735

děkuji za tip

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: blatníky druhovýroba

Příspěvek od pasátek »

Což o to šířka plechu, problém bývá v tom, že to prostě nepasuje a místa, kde jsou plechy v originále krásně zahnuté, tak u druhovýroby to není ani dobře k sobě zahnutý. To stejný budu řešit u CC a jdu do originálu, protože nechci potom řešit tu nekvalitu, i když ta cena je několikanásobně vyšší.
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

kadeb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 01.03.2015 19:12

Re: blatníky druhovýroba

Příspěvek od kadeb »

pasátek píše:
26.03.2023 10:49
ano, toho všeho jsem si vědom, ale v tom odkazu píšou vyšší kvalita, což nevím co si pod tím mám představit, silnější plech? lepší dopasování?
Originálje originál, ale slyšel jsem chválu na jednu druhovýrobu, bohužel nevím co to bylo za značku :-(

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: blatníky druhovýroba

Příspěvek od Master »

Uz jenom popis "vyssi kvalita" zni ponekud usmevne :-) Vyssi, nez jaka kvalita?

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: blatníky druhovýroba

Příspěvek od pasátek »

Nějaká druhovýroba může být dobrá, ale dokud se to nezkusí dopasovat na autě, tak to neuvidíš. Z obrázků nic nepoznáš. Já jsem takhle jednou vzal neoriginál na B6, byl asi o 1000kč levnější než originál, takže zas taková lacinost to nebyla a spáry šly bezproblémově spasovat, ale ten blatník byl vůči dveřím asi o 2mm vystouplejší ve střední části a to prostě nejde dopasovat. To je jednoduše nekvalita formy, která to takhle blbě vyrazila. Jo, ten originál je fakt neskutečně drahej, VW zase letos navyšovalo ceny všeho, takže to je opět dražší, ale je to největší jistota, že to bude ok.
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“