Výměna spojky 1.6tdi

2008 - 2012

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
domas_923
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 14.02.2020 20:36

Výměna spojky 1.6tdi

Příspěvek od domas_923 »

Zdravím,
právě jsem si dovezl auto ze servisu a mám pocit, že je něco špatně a že zítra budu muset jet reklamovat. Auto bylo na výměně spojky vč. spojkového ložiska bez dvouhmoty, protože ji auto nemá. Taktéž se měnil převodový olej a můj problém je tento: Jakmile mám zařazenou rychlost a mám víc jak cca 2 000-2 200 ot/min., tak při sešlápnutí spojky slyším takový hrubý zvuk z místa spojkového pedálu a dělá to na všechny stupně, jednou je ten zvuk tižší, jednou zase hlasitější, ale stojím si za tím, že předtím to nedělalo. Při stání na místě či v těch nižších otáčkách než 2000 ot/min. to nedělá. Spojka je od zančky LUK. Jinak spojka zabírá krásně, nepálí se a nevydává žádné zvuky, taktéž auto nijak necuká. Nevíte čím by to mohlo být? Nebo si ta spojka musí jen sednout a třeba po x ujetých kilometrech by to mělo být ok?

Jedná se o Golf 2012 s motorem CAYC 77kw (1.6tdi).

domas_923
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 14.02.2020 20:36

Re: Výměna spojky 1.6tdi

Příspěvek od domas_923 »

Tak auto už je zpět v servise, protože to začalo vydávat šílené zvuky. Mohlo by to být způsobené špatnou montáží spojky či vadným dílem? Nemůže to vycházet z převodovky? Jen chci podotknout, že před výměnou spojky se žádný z výše uvedených problémů neprojevoval. Tady je odkaz na zvukovou nahrávku: https://youtube.com/shorts/CflAJBbHSBk?feature=share

Odpovědět

Zpět na „Golf VI / Jetta“