Sedadlo řidiče výměna za jiný typ

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
zdenekvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.04.2023 09:09

Sedadlo řidiče výměna za jiný typ

Příspěvek od zdenekvw »

Dobrý den,
mám VW Touran 2003 74kW diesel. Z důvodu prosezení sedáku bych chtěl vyměnit sedadlo řidiče. Současné má výhřev, airbag, výškové stavitelné, stoleček pro zadního cestujícího. Na vrakovišti jsem našel pěknou sedačku z Tourana 2.0 TDI (víc údajů o tom autě nevím), která má ale jenom airbag a kontrolu zapnutí pásu, takže jenom dva konektory. Koukal jsem pod současnou sedačku a je tam konektor na vyhřívání, airbagy,zapnutí pasu, další dva nevím na co jsou. Dotaz: Je možné sedačku vyměnit, zapojit jenom airbagy a kontrolu zapnutí pasu a zbytek nezapojovat ? Výhřev nepotřebuji. Nebude auto hlásit nějaké chybové hlášky. Děkuji.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedadlo řidiče výměna za jiný typ

Příspěvek od kubisz »

vyhrev bude chybu hlasit; teoreticky lze predelat na novou sedacku (je to "jen" decka); pokud je druha taky z tourana, tak bude vyskove stavitelna se stoleckem taky; konektory jdou kdyztak prepinovat

nejaky schemata a barvicky tady: https://www.kolhosniki.ru/elsaonline&ve ... .htm#BTT3k
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

zdenekvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.04.2023 09:09

Re: Sedadlo řidiče výměna za jiný typ

Příspěvek od zdenekvw »

OK, díky moc za odpověď. Při hledání jsem teď narazil na další sedačku, která má stejné konektory, jen má ustřižené od airbagu, nevím proč. Ale podsedák je OK. Je možné v domácích podmínkách vyměnit jenom podsedák z jedné sedačky do druhé nebo je to pakárna a nemám se do toho pouštět ?

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedadlo řidiče výměna za jiný typ

Příspěvek od kubisz »

trebas tady : https://www.youtube.com/watch?v=HNr3Zh9AjRA to borec rozdelava; touran nebude uplne stejnej, ale principielne by to melo sedet; konektory se strihaj kvuli rychly demontazi a aby byly oba konce konektoru k dispozici (origo u VW stoji ranec a nebyvaji uplne vzdy dostupny)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Interier“