Kovový zvuk při točení volantu na místě

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...
Odpovědět
Restart
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09.03.2023 10:08

Kovový zvuk při točení volantu na místě

Příspěvek od Restart »

Ahoj,

mám passat b8 2017. Řeším problém, že při lehkém otočení volantu na místě cítím ve volantu vůli a od pravého předního kola se ozývá kovový zvuk.
Při jízdě to necítím. Na místě to dělá i při vyplém motoru. Našel jsem na foru škodovky stejný problém, ale nikdo nenapsal co bylo - zde je i video z toho fora pro lepší pochopení problému. https://forum.skodahome.cz/topic/146457 ... -volantem/
Mě to dělá pouze při otočení do prava zpět už ne.

Už byly vyměněny stabilizátory a včera pravá spojovací tyč řízení - kde měla být údajně vůle. To ale nepomohlo.

Řešil to tu někdo ?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kovový zvuk při točení volantu na místě

Příspěvek od xerxes »

Ahoj zrejmě axialní tyčky řízení

mirek.vavry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 05.05.2018 20:04

Re: Kovový zvuk při točení volantu na místě

Příspěvek od mirek.vavry »

Ahoj vyřešil jsi problém ??? Mě to začalo dělat cca před 2 mesíci axial tyčka ok čep ok stab a tyčky ok takže nevím jestli jsi odstranil problém napiš v čem to bylo díky :)

Restart
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09.03.2023 10:08

Re: Kovový zvuk při točení volantu na místě

Příspěvek od Restart »

Ahoj, bohužel ne. Zrovna dneska jsem byl na výměně všech olejů atd. Tak to vše kontroloval. Axiální tyče a čepy bez vůle, Stabilizátory nový, vše prošel. Řikal mi, že to může být vůle v řízení, což není levná záležitost a moc se mi to řešit nechce, když to dělá jen na místě. Za jízdy to necítim. Kdyby si náhodou přišel na něco jiného po čem jít, dej vědět. Já to mám na autě od koupi, ani jsem si toho nijak zprvu nevšiml. Každopádně se to nijak nezhoršilo za tu dobu. Mám ho cca 3/4 roku najel jsem okolo 10 tisíc km.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“