Lupnutí do podlahy pri otočení volantu

2003 - 20..

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
patrik.ov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.09.2010 14:00

Lupnutí do podlahy pri otočení volantu

Příspěvek od patrik.ov »

Zdar parto. objevil se mi problem. Jte o 1T2 2007 najezd 210 tis.. Jn když je venku nad 22C. pokud je chladneji tak nic. kdyz jedu rovne vytocim volant do prava nebo do leva tak mi klepne jakoby do podlahy. Otocim volantem asi o 5-10 cm a klep do prava i do leva kdyz jezdim a je tepleji tak to tukne behem otaceni do leva nebo prava jednou silne do podlahy a dal po smeru spis uz jen tak 2 az 3 krat lehce vrzne. ale prvni zaprah proste klepne jakoby do podlahy. dela to fakt jen kdyz je venku nad 22C+.Rano jsem jel Ostrava-Hradec nad moravici 15C a ani ťuk. odpo zpět venku 24C a asi 3 zatačka ono zname Klep z podlahy,celou cestu az domu do Ov. vymenil jsem ulozeni tlumicu. tycky rizeni i s cepem, tycky stabilizatoru taky nove. nesetkal se s tim nekdo? napada mne poloosa nebo nejaky silentblok na rizeni. rizeni to mozna nebude hreben byl krasny cisty namazal jsem ho pro sichr a klepani pokracuje dela to jak za jizdy tak i kdyz stojim.dik za rady. uz z toho auta nemuzu 🤣

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupnutí do podlahy pri otočení volantu

Příspěvek od kubisz »

nejspis to bude jinde, ale my meli problem nekde na tyci rizeni a kdyz byl volant posunuty do urcite polohy, tak to lupalo taky... takze kdyztak pro jistotu zkusit pohybat s volantem do nejaky z krajnich poloh
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

patrik.ov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.09.2010 14:00

Re: Lupnutí do podlahy pri otočení volantu

Příspěvek od patrik.ov »

Ty mam i s čepem nové stejně tak i uložení tlumičú a stab.tyčky. .

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Lupnutí do podlahy pri otočení volantu

Příspěvek od Peťas »

Zkontroluj, v kabině, jestli je pořádně dotažený šroub na kloubu volantové tyče, jak je napojená na převodku řízení.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

gerogehedgehoge
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.07.2023 14:09

Re: Lupnutí do podlahy pri otočení volantu

Příspěvek od gerogehedgehoge »

Zdravim taky mam tento problem :D mam 1T1 a tata 1T2 a u obou to dela zatim sem to neresil tak snad tam nic neupadne znamy rikal u toho mojeho ze je to nejaky plast jak jsme tam cosi delalo tak to klepe o nej nwm neresil sem dale :D tak kdybyste to vyresil tak dejte vedet :D diky

Odpovědět

Zpět na „Touran“