DLA - oslňování protijedoucích vozidel

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Uživatelský avatar
Mastegl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 03.02.2021 07:26
Bydliště: Praha

Re: DLA - oslňování protijedoucích vozidel

Příspěvek od Mastegl »

Já mám naopak problém na dálnicích, kde se mi dálková světla v režimu DLA vůbec neaktivují. Nezapnou se ani když v protisměru nic nejede. Zapnou se jen ve chvíli, kdy není nikdo ani v protisměru, ani předemnou v mém směru. Přitom na okreskách to funguje skvěle, oba směry to vystínovává parádně, nikdo na mě nebliká. Ale na dálnici jedu v noci jak slepej. Čekal bych, že alespoň pravou krajnici to bude osvětlovat, jako při jízdě po okresce, kdy je předemnou a v protisměru auto. Ale nic. Samozřejmě na dálnici nikde žádné lampy a rychlost bohatě přes 60 km/h a DLA aktivované. Má někdo podobnou zkušenost?
Passat B8 Variant Highline 2.0 TDI 110kW DSG 2016/11 MR2017

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DLA - oslňování protijedoucích vozidel

Příspěvek od kubisz »

to je zajimavy; u nas je to i na dalnici aktivni az moc a bohuzel ta starsi verze (PQ35) neregistruje pozicky u kamionu, takze na dalnici je to realne nepouzitelny; tam by ale mely zacit fungovat tzv. Highway Lights, kdy od cca 120 km/h se potkavacky prizvednou a nasmerujou dopredu a na kraj a na to se (alespon u nas) da jet komplet cela dalnice bez nutnosti pouziti dalkovych; prepdoklada to samozrejme spravne nastavena svetla a ne tak, jak to bohuzel vetsinou (ne)nastavi prodejce, kdy to sviti 10m pred auto pro prepravu... to chovani DLA se urcite da nastavit pres adaptace v diagnostice, ale mel by to delat nekdo, kdo vi, co nastavuje
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

kartar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 29.06.2022 17:14

Re: DLA - oslňování protijedoucích vozidel

Příspěvek od kartar »

Ahoj, když jedu po dlouhé rovince se zapnutým DLA (Před FL) a v protisměru jede auto, tak pravé světlo malinko oslňuje. Chybný úhel je tak malý, že se toto děje pouze u hodně vzdálených vozidel, jakoby kužel světla svítil o chlup víc ke středu vozovky než by měl.

Nějaká rada co seřídit, popř. servis kde této technologii rozumí a dokáží DLA uspokojivě seřídit?
Passat B8 Variant 2.0 TDI 110KW

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DLA - oslňování protijedoucích vozidel

Příspěvek od kubisz »

da se seridit rucne primo na svetlech; pri serizovani trochu bacha, pac v nekterych smerech se muze zdat, ze je to sveto na jine strane, nez doopravdy... idealni je ale nechat si to seridit na regloskopu a pak by i DLA melo mirit spravnym smerem; v posledni rade pak muze byt rozhozena kamera
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“