Dobra diagnostika na passata B8

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...
Uživatelský avatar
Jirass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Dobra diagnostika na passata B8

Příspěvek od Jirass »

V pohodě :-)
Passat Variant B8 2.0TDI(CRLB)15 110kw@140kw

Mirin7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 04.06.2023 19:58

Re: Dobra diagnostika na passata B8

Příspěvek od Mirin7 »

Ahoj, taky se poohlížím po nějaké diagnostice na Passat B8 2017. Asi si netroufnu do flashování, ale jde mi o čtení provozních údajů jako stav baterie, dobíjení jestli to jde, paměť závad atd. a možnost třeba nakódování baterie po výměně, start-stop atd.
Zkoušel jsem z Alzy ELM327, někde jsem četl, že by to mělo jít aspoň na čtení provozních údajů, ale přes BT se mi vůbec nepodařilo spojit s adaptérem, tak šel zpět do Alzy. Mám taky jeden starší ELM327 co jsem používal na O1 s tím se sice spojím přes BT, ale ani Car Scanner Pro ani jiné apky se nepropojí s autem - nevím proč.
Jinak nejlepší se mi zdá VCDS, ale ceny jsou v tisících ne-li desítkách, ale na druhou stranu, jestli správně chápu popis, pokud bych si koupil repasovaný origo kabel za 3-4 ticíce, je k tomu licencovaný VCDS SW ke stažení z jejich stránek a vše by mělo být funkční, snad jen není mobilní aplikace .. chápu to správně?
Další možnost je OBDeleven, asi za 1600, ale tam mi není moc jasné co se s tím dá dělat a na co už jsou potřeba kredity. Chápu to správně, že kredity jsou jen na předpřipravené one-click akce, ale tytéž věci se dají dělat i bez kreditů, jen to není na jeden klik? Dá se s tím dělat vše co píšu výše?
Taky bych rád na rádiu odblokoval app-connect a mirror link, ale jak jsem pochopil to nejde ani přes VCDS... jestli někdo v Brně umí dejte prosím vědět.. Díky.

velickin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 06.01.2021 08:58

Re: Dobra diagnostika na passata B8

Příspěvek od velickin »

Ahoj, já mám taky B8 2017. Nakonec jsem pořídil OBDeleven basic. Dost zajímavého jsem si s tím nastavil (startstop, nepípání pásů, zamčení auta s nastartovaným motorem, různé možnosti na vnějším osvětlení atd.). Nejdřív se daly sbírat kredity po pěti bodech denně, když jsi nechal běžet chvilku reklamu (reklama/1 bod), ale pak to najednou přestalo. Dalo se nasbírat docela dost. Pak mě to ale začalo štvát, tak jsem si zaplatil roční licenci a nelituju. po aktualizaci SW systému jsem toho dost musl nastavit znovu. Jsem z plzeňska, pokud nejsi z dálky, mohu ukázat...

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: Dobra diagnostika na passata B8

Příspěvek od misoR »

Stary adapter nemusi podporovat aktualny protokol. Repasovany hex-net kabel zas nemusi podporovat vsetky riadiace jednotky.

Pozri si adapter Carista/Viecar, ten je fajn pre aplikaciu Car Scanner. Alebo potom OBD11. Mozes kupit aj klon VCDS z Ciny, treba hladat s cipom STM.

Mirin7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 04.06.2023 19:58

Re: Dobra diagnostika na passata B8

Příspěvek od Mirin7 »

velickin píše:
10.01.2024 22:51
Ahoj, já mám taky B8 2017. Nakonec jsem pořídil OBDeleven basic. Dost zajímavého jsem si s tím nastavil (startstop, nepípání pásů, zamčení auta s nastartovaným motorem, různé možnosti na vnějším osvětlení atd.). Nejdřív se daly sbírat kredity po pěti bodech denně, když jsi nechal běžet chvilku reklamu (reklama/1 bod), ale pak to najednou přestalo. Dalo se nasbírat docela dost. Pak mě to ale začalo štvát, tak jsem si zaplatil roční licenci a nelituju. po aktualizaci SW systému jsem toho dost musl nastavit znovu. Jsem z plzeňska, pokud nejsi z dálky, mohu ukázat...
Díky. Bohužel prakticky z druhého konce - Brno. Prosím, chápu správně, že za kredity jsou one click aplikace, ale totéž se dá přes OBD11 zvládnout i bez kreditů, jen musíš znát která janodtka, který kanál a jaká hodnota (podobně jako VCDS), nebo to bez kreditů na OBD11 vůbec nejde? Dá se přes OBD11 nakódovat baterka (https://www.youtube.com/watch?v=4bStHLztkKo)? Roční licence, jestli dobře čtu, je 1000 navíc nevím jestli bych využil, asi by mi spíš stačili kredity na těch pár změn, ale otázka je jestli to jde. Aktuálně bych potřeboval právě tu baterku, paměti závad a podívat se, jestli si předchozí majitel nehrál se start-stopem.. Díky

Mirin7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 04.06.2023 19:58

Re: Dobra diagnostika na passata B8

Příspěvek od Mirin7 »

misoR píše:
10.01.2024 22:56
Stary adapter nemusi podporovat aktualny protokol. Repasovany hex-net kabel zas nemusi podporovat vsetky riadiace jednotky.

Pozri si adapter Carista/Viecar, ten je fajn pre aplikaciu Car Scanner. Alebo potom OBD11. Mozes kupit aj klon VCDS z Ciny, treba hladat s cipom STM.
jestli myslíš protokol na ELM327, tak toho jsem se trochu obával, ale nikde jsem se nedočetl, že by na ELM327 měly být různé potokoly. Všude se píše jen ELM327..
Hex kabel je přímo ofiko od AutoComSoft a v popisu píšo všechna auta VW od 1997, ale teď když jsem na to koukal detailně, je tam níže srovnávací tabulka pro kabely a u HEX-CAN je napsáno jen do 2016. Tak to bude asi pastička.. Díky za tip na BT modul, tam ale, oprav mě jestli se pletu, půjde jen o četní závat a sledování provozních parametrů, jako u ELM327.. třeba baterku nebo start stop s tím nenakóduju.. nebo jo? Díky..

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: Dobra diagnostika na passata B8

Příspěvek od misoR »

Prveze cez ten bluetooth adapter vies aj kodovat, ale, prirodzene, nie ako na plnohodnotnej diagnostike.

Prave dnes som chcel zmenit jednu adaptaciu v jednotke centralnej elektriky a kedze som si pocitac zabudol v dome, skusil som cez aplikaciu Car Scanner, ale tam nie je moznost menit adaptacie, iba vybrat si niektoru z funkcii, ktora sa nakoduje a ty vlastne nemas taky prehlad, co sa zmenilo. Myslim si, ze to urcite zavisi aj od aplikacie. Mozno k tomuto adapteru pouzivat tusim aj aplikaciu Carista.

Teraz nedam ruku do ohna zato, ci sa tam da kodovat baterka. Musim sa na to pozriet.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“