Problém se startováním + cukání + podtlak v nádrži (benzín).

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Problém se startováním + cukání + podtlak v nádrži (benzín).

Příspěvek od swenak »

Ahoj všem, už jsem to částečně řešil v jiné sekci, ale jen jako doplněk k jinému tématu a zatím pořád nedořešeno.

Mám delší dobu problém se startováním (GV GTI), sice to vždy nastartuje, ale dle mně to trvá docela dlouho (měl jsem jiné GTI a tam to startovalo na první šup). Vyměnil jsem desku magnetů na startéru, sice byli K.O., tak se to moc nezlepšilo. Baterie je stará rok a půl, zdá se být OK. Zároveň při rozjezdu ráno mi to vždy cuká, tak 3 cuknutí a zdá se, že je jedno, jestli se rozjedu hned, nebo chvilku běží motor, nebo si přišlápnu plyn před rozjezdem, nebo při rozjezdu. Pak se to uklidní a je to OK. Po čase se přidal problém s podtlakem v nádrži, nejdříve jen malinký, udělálo psssst a bylo, ale tak měsíc, možná déle už jsem pozoroval, že při otevření nádrže to tak 5 vteřin narovnává nádrž od podtlaku. Kromě toho všeho jsem vždy při dojezdu poslouchal od nádrže takové bublání, jako když pšouknete ve vaně :-) Takže jsem jezdil s povoleným víkem a testoval, tankoval jsem radši po 20litrech. Startování s otevřeným víkem to nezměnilo, cukání taky ne, bublání myslím s otevřeným víkem nebylo.

Včera jsem dal nové víko, nepomohlo a podtlak byl pořád, pak jsem vyměnil odvzdušňovací ventil 06E906517A (přivedl mně k tomu jeden výskyt chyby 001089 - EVAP Emission Control Sys: Incorrect Flow / P0441 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent). Zdá se, že včera a ani dnes už podtlak nebyl (zkusím zase dotankovat a uvidím), ale problém se startem/cukáním při rozjezdu byl i dnes ráno. Bublání jsem taky zatím nezaznamenal, možná že to dělalo, jen když bylo tepleji.

Chtěl jsem se včera dostat i k čerpadlu paliva, ale popravdě se mi nepovedlo uvolnit ten prstenec, nebo co to tam je. Taky ani nevím, na co se koukat. Je pravda, že delší dobu poslouchám vzadu z času na čas nějaký plast, jako by někde něco klepalo (rozebral jsem půku zadku, světla, strop, koukal pásy, ...., vše OK) tak možná že něco v nádrži?

Jo, abych nezapoměl, palivový filtr jsem měnil taky.

Díky za každou radu, VAG nic nehlásí :-(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Problém se startováním + cukání + podtlak v nádrži (benz

Příspěvek od swenak »

Tak jsem natankoval zase 20l a žel, podtlak se znovu ukázal při dojezdu domů, je tedy menší (ale asi není tak vedro, nevím). Takže pořád stejný problém :-(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

achmed124
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.08.2011 12:43

Re: Problém se startováním + cukání + podtlak v nádrži (benz

Příspěvek od achmed124 »

Čautě nekdy když stojim do kopce se mi huř startuje trva to dele nevite proč??
Achmedovo Vento 1.9TD 1994 4ever

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Problém se startováním + cukání + podtlak v nádrži (benz

Příspěvek od swenak »

Tak cukání i problém se startováním zdá se vyřešilo nové palivové čerpadlo, vyčistil jsem i škrtící klapku, ale tou to zdá se nebylo.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Problém se startováním + cukání + podtlak v nádrži (benz

Příspěvek od swenak »

Tak jsem si ještě dnes dal práci a koukal pořádně na nádrž a čerpadlo a to na 2 vozech. No a zjistil jsem, že asi je něco s těsněním, na novějším vozu tešnění hezky sedí, ale na tom starším, kde jsem řešil tyto problémy jsem zjistil, že těsnění je jakoby větší, roztažené a proto se mi tam i špatně před časem dávalo. To by mohlo znamenat, že se tam nasával vzduch a to by mohlo dělat poslední problém s tím bubláním. Sice to je spíše "kosmetický" problém a vůz prodávám, ale pokud se mi to povede odstranit, budu mít i tak radost :-) Dám vědět.

EDIT: Zdá se, že to bylo ono, nové těsnění sedí přesně a sice už s tím vozem moc nejezdím, tak už to bylo OK (ale klidně to může být jen chladným počasím).
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

awiatyg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.09.2015 10:09

Re: Problém se startováním + cukání + podtlak v nádrži (benzín).

Příspěvek od awiatyg »

Bublání v nadrzi, případně spojené se špatnými starty a cukanim ,pokud je funkční podávací čerpadlo v nádrži (po zasunutí klíčku ho slyšíme čerpat) znamená, zavzdusneni palivového systému, například po výměně filtru paliva. Tento problém se řeší odvzdusnenim systému přes diagnostiku. Případně zkuste dolít palivový filtr na maximum a před dalším startem motoru několikrát (třeba 10x) aktivuje čerpadlo zasunutím klíčku do polohy 1 a zpět.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“