Škrtící klapka BLS - motor bez varování zhasne :-(

2003 - 20..

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Kocour1980
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 10.02.2019 09:51

Škrtící klapka BLS - motor bez varování zhasne :-(

Příspěvek od Kocour1980 »

Zdar borci,
Hledal jsem, ale odpověď jsem nenalezl... Mám problém se škrtící klapkou u Tourana 1,9 TDI 77Kw 1T1. Při jízdě mi z ničeho nic chcípl motor, a auto se udusilo. Zjistil jsem dle VCDS, že je problém se škrtící klapkou (zhasínací) v sání. Klapka byla mechanicky zaseklá v poloze zavřeno/udušeno. Klapku jsem tedy vyčistil a namontoval zpět, a vymazal chyby. Bohužel, nejde mi ale udělat adaptace na kanálu 40. VCDS mi píše, že skupina není přístupná, a nevidím tam ani v tom menu možnost vybrat provedení adaptace klapky. Napadá vás kde by mohl být zakopaný pes? Opticky se mi kabeláž zdá v pořádku, ale ještě ji raději prověřím. A proto se ptám, nemáte někdo prosím schéma zapojení této klapky do řídící jednotky motoru? Myslím který z těch 5ti drátů jdoucích na klapku vede na který pin v ECU. Udělám kontrolu PIN-2-PIN. Jinak auto po vyčištění asi týden v pohodě jezdilo, a pak se mi to samé stalo znovu a se stejným scénářem :-( Půjčil jsem si jinou klapku, a ani na té se adaptace udělat nedá, vůbec se mi ten kanál 40 nepřihlásí :-( Může být jen problém ve VCDS, nebo mám hledat i třeba problém v ECU??? Nesetkal se už s tím někdo? Hledal jsem i na anglických fórech, a tam psali že pomohla až výměna řídící jednotky motoru...
Pokud by mi někdo mohl pomoct se schématem, budu neskonale vděčný!

awiatyg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.09.2015 10:09

Re: Škrtící klapka BLS - motor bez varování zhasne :-(

Příspěvek od awiatyg »

Ahoj. Měl jsem podobný problém. Klapka je , když do toho serva nejde proud, v zavřené poloze. Zkontroluj kabeláž.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Škrtící klapka BLS - motor bez varování zhasne :-(

Příspěvek od kubisz »

elektriku si zkuste dohledat tu: https://vwts.ru/list-vw-cars.html
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Touran“