Nepravidelný chod motoru, bez výkonu

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Harris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 14.09.2015 22:21

Nepravidelný chod motoru, bez výkonu

Příspěvek od Harris »

Zdravím.
Jsem majitelem vozidla VW Golf IV, 1.9Tdi kod motoru AHF - 81kw.
Před pár dny jsem jel po dálnici a nejednou ztráta výkonu, jako vždy jsem zastavil, vypl motor a čekal jsem, že vše zas bude OK a nouzák zmizí, ale bohužel se nestalo. Dojel jsem kam bylo třeba a hledal jsem kde je problém. Vozidlo vůbec nešlo do otáček a nemělo výkon, navíc na místě když jsem šlápl na plyn tak dým z výfuku a střílelo to do něj. Povedlo se mi dojet domů a servis.

Diagnostika zahlásila chybu 00550 - řízení začatku vstřiku 17-10 - regulační odchylka - Sporadická

Co se udělalo
kontrola předvstřiku - OK
kontrola rozvodů - OK
vyčištění palivového čerpadla v nádrži - OK
profouknutí trubek palivový filtr - nádrž - OK
jiný naftový filtr - nepomohl
výměna Elektromagnetický odpojovací ventil paliva - nepomohla

Chci říci, že se problém stále zhoršoval, zezačátku šlo jet s tím že motor nechtěl do otáček, potom šel motor vytočit cca do 2000rpm a pak už jen do 1000rpm s totální ztrátou výkonu (vše v horizontu desítek najetých km), ani jsem nebyl schopen vyjet mini kopeček. Auto velmi špatně startuje, motá to třeba 5 vteřin a po nastartování hulí. Dále bylo zjištěno, že z přepadu vstřikovacího čerpadla se nevrací žádná nafta, což je hodně divné. Nemám představu, zda to může mít vůbec vlil ale minulý rok jsem nechával auto odčipovat (nutnost pájení v ŘJ) a vozidlo přes rok jezdilo normálně, jen zda se tam nemohlo něco pokazit (nezdá se mi to ale vůbec pravděpodobné).

Máte někdo nějaký tip co zkusit? Je možné, že je vstřikovací čerpadlo KO ?
VW Golf IV, 1.9TDI

Uživatelský avatar
Harris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 14.09.2015 22:21

Re: Nepravidelný chod motoru, bez výkonu

Příspěvek od Harris »

I když nikdo nic nenapsal, tak problém byl opravdu v čerpadle, po výměně auto jede jako dříve.
VW Golf IV, 1.9TDI

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nepravidelný chod motoru, bez výkonu

Příspěvek od srotty »

Díky za zpětnou vazbu. Třeba to někomu v budoucnu pomůže.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“