Bora 2002 2.0 AZJ kolísání otáček, chiptuning

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
NajmiUL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.03.2024 22:50

Bora 2002 2.0 AZJ kolísání otáček, chiptuning

Příspěvek od NajmiUL »

Zdravím všechny,

na volnoběh mírně kolísají otáčky. Vesměs to není vidět na otáčkoměru, ale je to cítit ve vibracích na podlaze vozu. Plus občas motor mírně pocukává za jízdy v nízkých otáčkách. Ale jen někdy a opravdu decentně.
Svíčky i kabely jsou nové (Bosch), motor po dekarbonizaci vodíkem. Momentálně tankováno pouze u Shell s aditivem od Müllers.
Změna nenastala ani po tankování "prémiového" paliva Verva, či N98 u EuroOilu. Stále kolísá.

Jediné pozitivum nastalo, že motor krásně chytá napoprvé. Občas se mi totiž stávalo (tankoval jsem u Ona a dával VIF), že motor chytil napoprvé, ale po 2s zhasnul. Teprve napodruhé se chytil na 100%.

Najeto cca 178t km.

Ohledně chiptuningu. Vesměs přes 20 let kupuji vozy s turbem a každé jsem nechal upravit. Ohledně této atmosféry jsem si něco načetl a převážně na forech říkají, že to nemá smysl. Nějaký postřeh od někoho, kdo toto absolvoval a provozuje upravený 2.0?
Je mi jasné, že 30% nárůst výkonu se zde konat nebude. Ale to auto je příšerně líné :D Původně jsem ho kupoval manželce do města, ale dost často s tím jezdím já. Rád bych mu trochu pomohl. Proto jsem byl i na dekarbonizaci (hodně pomohlo) a leju tam kvalitní paliva s aditivi (bohužel u nás nemají asi to nejlepší palivo v ČR - EuroOil N98 bez biosložky).

Děkuji všem za případné postřehy a rady.

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1449
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Bora 2002 2.0 AZJ kolísání otáček, chiptuning

Příspěvek od dream7000 »

u tohoto motora pokial má už niečo za sebou či už km alebo vek je dobre vymenit snimač teploty vody a termostat, vycistil by som skrtiacu klapku a urobil zakladné nastavenie, okrem toho som cistil vstrekovače v ultrazvukovej vani a ide krásne hladko a spokojne, mám ho v kabriu new beetle nie je to ziadna raketa a chipovat sa to asi moc nevyplatí

NajmiUL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.03.2024 22:50

Re: Bora 2002 2.0 AZJ kolísání otáček, chiptuning

Příspěvek od NajmiUL »

Škrtící klapka by měla být čistá - prý se vyčistí tou dekarbonizací.
Topí to krásně, tedy nevím, proč by měl být vadný termostat :-)
Ale na snímač teploty vody bych se mohl podívat. Kde ho najdu, pls? Je to něco takového?
https://mlparts.cz/snimac-teplota-chlad ... 10236-12b1

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bora 2002 2.0 AZJ kolísání otáček, chiptuning

Příspěvek od xerxes »

teplotni cidlo ma dva obvody jeden signal jde do budiku a druhy signal do jednotky motoru

NajmiUL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.03.2024 22:50

Re: Bora 2002 2.0 AZJ kolísání otáček, chiptuning

Příspěvek od NajmiUL »

xerxes - díky za info.
Mám tedy to správné čidlo v odkazu? Může dělat problémy s těmi otáčkami?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bora 2002 2.0 AZJ kolísání otáček, chiptuning

Příspěvek od xerxes »

Aho to v tom odkazu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“