Wiki: Golf 4 1.6 16V AZD benzín - LAMBDA SONDA

Encyklopedie pro VW Golf IV a Bora

Golf 4 1.6 16V AZD benzín - LAMBDA SONDA

Příspěvek od Igor Vejvoda »

Koupil jsem dvě lambdy.

Jedna nešla. ( PřehÁzený dráty ) Nic moc.. NTY

Druhá byla lepší. DELPHI



Výrobce DELPHI
Číslo dílu ES21096-12B1
EAN 5012759575710


FUNGUJE !!

Návrhy na úpravu informací:

Re: Golf 4 1.6 16V AZD benzín - LAMBDA SONDA

Příspěvek od Igor Vejvoda »

ObrázekObrázek

Funguje dobře. Žádný problém.
Přílohy
IMG_20240716_180302.jpg
IMG_20240716_143242.jpg
IMG_20240716_174518.jpg

Re: Golf 4 1.6 16V AZD benzín - LAMBDA SONDA

Příspěvek od Petr Pasik »

Ahoj, můžu se zeptat,jak ti ta lambda šlape? Nám asi dosloužila taky(Golf 162 tis km) a řeším alternativu k origo NTK.Tahle od Delphi mi připadá za ty prachy jako celkem výhodná koupě -cca 1200,-Kč.Diky za info
Passat B8HL 2.0TDI 110kW CRLB+DSG6
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp

Re: Golf 4 1.6 16V AZD benzín - LAMBDA SONDA

Příspěvek od Petr Pasik »

Tak hlásím,že jsme koupili stejnou motor AZD. Nákup v Poděbradech-LN autodíly cena luxusních 1047,- A FUNGUJE. Pro sichr jsem přes VAG 304ihr vymazal adapt.hodnoty a pak provedl zákl nastavení klapky a EGR.
Passat B8HL 2.0TDI 110kW CRLB+DSG6
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp

Re: Golf 4 1.6 16V AZD benzín - LAMBDA SONDA

Příspěvek od Petr Pasik »

Update-Lambda od Delphi je v poho a maká spolehlivě
Passat B8HL 2.0TDI 110kW CRLB+DSG6
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp

Re: Golf 4 1.6 16V AZD benzín - LAMBDA SONDA

Příspěvek od Petr Pasik »

Tak musím smutně konstatovat, že lambda se o víkendu pokakala.Po otestování přes diag a fyzického proměření jsem objednal novou-stejnou a budeme doufat,že se jednalo o vadný nepovedený kus z výroby. Tuhle vyreklamujeme-vrátí nám peníze. Na autě je vše OK,proměřeno, PWM maká,dle diag tam chyba není. Na lambdě naměřeno na kontaktu 3-4 OL-,takže vyhřívání KO
1.jpg
1.jpg (72.53 KiB) Zobrazeno 12189 x
Screenshot_20260303_113754_OBDeleven.jpg
Naposledy upravil(a) Petr Pasik dne 05.03.2026 23:43, celkem upraveno 1 x.
Passat B8HL 2.0TDI 110kW CRLB+DSG6
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp

Re: Golf 4 1.6 16V AZD benzín - LAMBDA SONDA

Příspěvek od Petr Pasik »

...tak další info-mame jasno,lambda se rozpadla-chybi ji ochranna trubka,ta vypadla a zustala nekde na prvnim katu,takze si cvičně vyndáme svody s katem a zkusíme to vysypat.Magnetem to skrz díru po lambdě nejde,ta trubička je fajt nerez 😫
20260305_175138.jpg
20260305_175148.jpg
Passat B8HL 2.0TDI 110kW CRLB+DSG6
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp

Re: Golf 4 1.6 16V AZD benzín - LAMBDA SONDA

Příspěvek od Petr Pasik »

tak to dobře dopadlo,zbytky sondy jsem vyšťourat drátkem a demont parohů s katem nebylo nutné, což mě velmi potěšilo
20260307_151149.jpg
Passat B8HL 2.0TDI 110kW CRLB+DSG6
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp

Re: Golf 4 1.6 16V AZD benzín - LAMBDA SONDA

Příspěvek od Petr Pasik »

Hlásím,že další lambda je KO.Vydržela cca 800km.Delphi mi už nesmí do baráku, sračka jedna. Další kus se rozpadl. Evidentně nevydrží teploty, které pod parohama jsou,lamdbu jsem vykuchal, vyšťoural nad katíkem jednu čepičku z lambdy-druhou jsem nenašel-netusím,kde se zasekla :-( . Namontovali jsme NTK LZA11-V4 a snad bude klid.PWM funkční-to jsme měřili.Auto jezdí parádně,ale s tou lambdou je to peklo
20260614_195106.jpg
20260614_195749.jpg
20260614_195752.jpg
Naposledy upravil(a) Petr Pasik dne 17.06.2026 10:50, celkem upraveno 1 x.
Passat B8HL 2.0TDI 110kW CRLB+DSG6
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp

Re: Golf 4 1.6 16V AZD benzín - LAMBDA SONDA

Příspěvek od Petr Pasik »

tak uz mame jasno,kde byla druhá čepička z lambdy.Vletěla do Egru a zasekla ho, takže hlásil závadu P0402.
20260615_181219.jpg
Screenshot_20260614_153424_OBDeleven.jpg
Passat B8HL 2.0TDI 110kW CRLB+DSG6
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp

Doplnit informaci

Zpět na „Golf IV / Bora“