Ahoj všem,
Už delší dobu, skoro 8 let jsem majitelem VW Touran II, s motorem 1,4 TSI, se kterým jsem velmi spokojen (přes 100 tis. km). Nyní uvažuji o koupi 2., menšího auta a zaujal mne právě Golf. Papírově se mi velmi líbil, mám na něj i dobrou nabídku...Byl jsem se na něj podívat v salónu a tam se mi některé věci dost nelíbily, proto se o nich chci poradit, zda jsou pro Vás problémem, nebo se na ně dá zvyknout:
Infotainment - přišel mi hrozně velký, prakticky jsem měl pocit, že mi trochu vadí i ve výhledu na silnici, byla to skoro TV (ten 12,9 palců). Samozřejmě přímo ve výhledu nebrání, ale prostě periferně jej vždy vidím a nevím, jestli bych si na to zvyknul. Je to problém i pro Vás, nebo je to po pár stovkách km v pohodě?
Digital cockpit pro - na fotkách v recenzích mi přišel velmi hezký, ale v salónu mi pak připadal hrozně laciný a "šmouhovatý" - že se bude velmi snadno špinit a bude jej třeba neustále čistit, prostě jako kus laciného plastu patřícího spíše ke korejským značkám...Jaké zkušenosti s ním máte Vy, je to v pohodě, nebo ne?
Dále mne trochu vystrašily některé starší recenze z počátku výroby Golfu VIII - ohledně pomalosti a zamrzání infotainmentu, čekání 1 - 2 min, než vůbec půjde nastavit klimu atd., je tohle už po faceliftu lepší, nebo se to stále děje?
Také jsem zde na fóru našel v sekci závad problémy s připojováním telefonu, ACC, parkovací kamerou atd...kde si s tím servis neví rady...Toto by byla dost katastrofa, na Touranovi mi snad za celých skoro 8 let jen 1 - 2 dny nefungovala zadní kamera, pak se sama probrala a je OK do dneška. Proto si neodvedu představit řešit něco takového u nového auta...Děje se toto někomu i u auta po faceliftu, nebo už můžu být v tomhle ohledu v klidu?
Také trochu váhám ohledně výběru motoru, původně jsem uvažoval jasně o TSI 85 KW, dealeři mi ale trochu tlačí eTSI s DSG, je to opravdu o tolik příjemnější v provozu a úspornější? Dle dealerů je to prý 1 l/ 100 km, co jsem se koukal na spritmonitor, připadá i to jako spíš max0 0,5 l/100 km.
Předem díky za rady
Nákup Golf VIII - poradna
Moderátor: Beczi
- Petr Pasik
- Řidič

- Příspěvky: 187
- Registrován: 10.02.2025 08:56
- Bydliště: Praha 20
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nákup Golf VIII - poradna
Ahoj, ohledně velkeho druhého displaye jsem dost konzervativní.Ted Passat B8,jen s klasickym infotainmentem .A jsem vděčný.Nic vic nepotřebuji.Zvyknout si asi na nové typy pujde, čas asi vše zahojí,ale na co si možná člověk nezvykne,je nedostatek ovladacich prvků mimo infotainment.Proste některé,na které je člověk zvyklý,v autě už nenajdeš. Problemu se zamrzáním bych se asi nebál,aktualizace to asi pořeší či již pořešila.
Klasický kokpit asi pujde nejak nastavit,aby byl vice user friendly
Prodejci tě logicky tlačí do eTSi, protože za to logicky mají vice plusovych bodů v rámci emisnich limitů.Zda se vyplatí eTSi si spočítáš sám dle najezdu km a rozdílu v pořizovací ceně-eTSi asi bude dražší než klasické TSi.
Já bych se v rámci pořízení druheho auta vykakal na novej kus a našel si nějaký slušný ojetý kousek u dealera. Můžeš ušetřit nemalý, nemalý peníz. Treba neco takového
Volkswagen GOLF VARIANT STYLE 1,5 TSI 6G DPCA 110 kW | Nabídka vozidel | AUTO JAROV https://share.google/eh9BWiFqw9VTuhA5a
Klasický kokpit asi pujde nejak nastavit,aby byl vice user friendly
Prodejci tě logicky tlačí do eTSi, protože za to logicky mají vice plusovych bodů v rámci emisnich limitů.Zda se vyplatí eTSi si spočítáš sám dle najezdu km a rozdílu v pořizovací ceně-eTSi asi bude dražší než klasické TSi.
Já bych se v rámci pořízení druheho auta vykakal na novej kus a našel si nějaký slušný ojetý kousek u dealera. Můžeš ušetřit nemalý, nemalý peníz. Treba neco takového
Volkswagen GOLF VARIANT STYLE 1,5 TSI 6G DPCA 110 kW | Nabídka vozidel | AUTO JAROV https://share.google/eh9BWiFqw9VTuhA5a
Passat B8HL 2.0TDI 110kW CRLB+DSG6
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp
-
bahamontes
- Nový člen

- Příspěvky: 4
- Registrován: 12.10.2017 07:17
Re: Nákup Golf VIII - poradna
Ahoj, moc díky za rady, nedostatek fyzických tlačítek byla další věc, která se mi také nezdála, myslím že klima i hlasitost rádia je už jen v tom infotainmentu, což mi také dost vadilo. Díky i za ten tip na ojetý kus, promyslím to:_).
