2.0TDI 103KW chyba P029900

Moderátor: čapik

Odpovědět
crews1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 08.05.2014 23:53

2.0TDI 103KW chyba P029900

Příspěvek od crews1 »

Ahoj, mám problém s motorem na Sharanu 2014, 2.0TDI 103Kw CFFB
V zátěži na 5. nebo 6. při tahu nad 2500 otáček se rozsvítí žhavení a spadne do nouzáku.
Vypnu a zapnu klíček a auto jede zase ok, při záteži opět nouzák. Diagnostika ukazuje chybu:
P029900 - Seřízení tlaku přeplňování - Seřizovací limit nedosažen
Na voze je nové turbo, tak bych se rád zeptal po čem mám jít?
Také je problém s DPF, podle diagnostiky, je už KO tak se chci zeptat, zda to může mít souvislost? Prakticky nonstop jednou sahary a auto docela smrdí, budu řešit v týdnu také.
Děkuji všem za rady :-)

Uživatelský avatar
Petr Pasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 187
Registrován: 10.02.2025 08:56
Bydliště: Praha 20
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0TDI 103KW chyba P029900

Příspěvek od Petr Pasik »

No tak rozhodně řešit nejprve DPF-pokud je nějaký přicpaný-rozsypaný,logicky dif.tlak je chybný a vyhodnotí to zřejmě jako zanesený sazemi. Proto asi pořád chce vypalovat. Když pak tomu za jízdy naložíš a dpf je přicpaný-rozsypaný,výfuk. plyny hromadí před filtrem a logicky ti asi zpomalí turbo, což má za následek i menší plníci tlak a pokud nejsou splneny podmínky-tedy otáčky rychlost zatížení motoru polohy plyn pedálu,tak to asi vyplyvne chybu.Co nějaká zákl.diagnostika.Co diferenční tlak,co tlak v sání s vypnutým motorem? Co koncovky výfuku?Černé? Rozhodně první krok je řešit dpf. Má na to rozhodně zásadní vliv
Passat B8HL 2.0TDI 110kW CRLB+DSG6
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp

crews1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 08.05.2014 23:53

Re: 2.0TDI 103KW chyba P029900

Příspěvek od crews1 »

Ahoj, dobře moc děkuji. Výfuk je černý, není to brutálně zanesený,ale saze tam jsou. Tak nevím, zda to má cenu nějak řešit, nebo to nechat sw odpojit a nechat DPF off? Přece jen má najeto 315t a počítám, že si honechám tak ještě rok, max 2 a pak mám v plánu Něco novějšího. Vím, není to super řešení, ale zase je mi ho líto nechat být. Jinak je to super autíčko.

Uživatelský avatar
Petr Pasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 187
Registrován: 10.02.2025 08:56
Bydliště: Praha 20
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0TDI 103KW chyba P029900

Příspěvek od Petr Pasik »

Saze tam jsou, zda málo či hodně není podstatné-DPF je KO. Jak to řešit je na tobě. Za mě existuje jediná alternativa-výměna-za nový neorigo, nebo nějaký starší v dobré kondici na rok či dva. Můžeš to řešit i na prasáka přes s-jak jsi zmínil,hlavně se nediv, až tě INSID na silnici vychmátne, dostaneš slušněj flastr za který si koupíš dva origo DPF a ještě ti zabaví vozidlo, že nesplňuje podmínky pro provoz na pozemních komunikacích. Samosebou ho dostaneš zpátky po odstranění závady a potvrzení z STK,že tomu tak je.Stojí ti to za to? Tak hodně štěstí
Passat B8HL 2.0TDI 110kW CRLB+DSG6
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp

crews1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 08.05.2014 23:53

Re: 2.0TDI 103KW chyba P029900

Příspěvek od crews1 »

Ahoj, tak na autě je nový DPF a pořád stejný problém, ano je opravdu nové. Bohužel pořád hází stejnou chybu. nad 2000ot rozbliká žhavení a stejná chyba.

crews1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 08.05.2014 23:53

Re: 2.0TDI 103KW chyba P029900

Příspěvek od crews1 »

Tak dnes ještě provedena kontrola těsnosti vedení a nikde nic neutíká, diagnostika hlásí, že tlak je pouze 1,1Bar, takže turbo vůbec nefunguje.
čidlo na tlaku dole na hadici nové, ventil podtlaku také nový, nic nepomáhá. Baňka na turbu tlak drží. Už fakt nevim...Jedině asi jiný turbo...Podle jednoho šikovnýho človíčka, jsou lopatky pořád otevřený....Pokud by tady byl nějaký TURBO expert moc rád bych, kdyby na to mohl mrknout a poradit. Kladno, Praha...dojedu kam by bylo třeba... Děkuji

Uživatelský avatar
Petr Pasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 187
Registrován: 10.02.2025 08:56
Bydliště: Praha 20
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0TDI 103KW chyba P029900

Příspěvek od Petr Pasik »

no za mě i kdyby byly lopatky pořád ,,otevřeny“,tak prostě stejně musí něco tlačit.takže tlak by měl asi být větší než 1,1-leda by bylo totálně vysypaný. Každopádně je logické,pokud naklápění lopatek nemaká,že nad 2 tis ot to zahlásí chybu,jelikož jednotka předpokládá nárust plnícího tlaku na určitou mez,ke kterému nedojde,proto to vlastně skočí do nouze.Odpoj táhlo od podtlakové baňky a zkus s ním pohnout rukou. Musí mít chod cca 1 až 1,5 cm a jít hladce bez většího odporu. Pokud je to jinak-turbo ven.Navíc opatrně-pokud jde málo vzduchu,směs je pekelně bohatá a logicky taky kouřivost asi tak stonásobně větší,tak to nebude uplně dělat dobře tomu novému dpf
Passat B8HL 2.0TDI 110kW CRLB+DSG6
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp

crews1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 08.05.2014 23:53

Re: 2.0TDI 103KW chyba P029900

Příspěvek od crews1 »

Děkuji :-) Táhlo určitě zkusím, právě že to vůbec nekouří. Jen to nejde a žere jako tank logicky. Ještě to prý je asi následek dlouho ucpanýho DPF a tím velkých teplot ze skoro nonstop regenerace tak můžou být zdeformovaný těma obříma teplotama. Zkusím dopoledne to táhlo, jinak asi tedy turbo no...

Uživatelský avatar
Petr Pasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 187
Registrován: 10.02.2025 08:56
Bydliště: Praha 20
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0TDI 103KW chyba P029900

Příspěvek od Petr Pasik »

......mluvím o reálné kouřivosti co leze ven ze spalovacího prostoru-ne z koncovy výfuku. Logicky nový DPF veškeré saze pochytá. S tou deformací je to samosebou velká kravina .........lopatky nejsou hliníkový,ale ocelový. Vetšinou opravdu kvalitní vysokoteplotní niklové slitiny nebo legované austenitické žáruvzdorné oceli(záleží samosebou zda je to diesel či benzin-benzin má cca o 200 stupňu vyšší teploty výfuk.plynů ) a jejich tvarová stálost je i u benzin.motorů cca kolem 1000 stupňů zajištěna-teplota tavení je více jak 1300 stupňů.Pokud by se přeci jen zkroutili,spíše by to znamenalo problém se vstřiky,tečou jak Dunaj a pak nespálená nafta hoří v celém výfuk systému a tedy i na povrchu DPF.
Passat B8HL 2.0TDI 110kW CRLB+DSG6
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp

crews1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 08.05.2014 23:53

Re: 2.0TDI 103KW chyba P029900

Příspěvek od crews1 »

Dobře a čím tedy to může být? Na vše zatím jen, že je to blbost, ale po čem jít nic....:-)

Uživatelský avatar
Petr Pasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 187
Registrován: 10.02.2025 08:56
Bydliště: Praha 20
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0TDI 103KW chyba P029900

Příspěvek od Petr Pasik »

turbo a variabilní naklápění lopatek,tzn odpojit táhlo regulace a zkusit rukou,zda chodí.Pokud ne,vyndat,rozebrat,vyčistit,rozhýbat
Passat B8HL 2.0TDI 110kW CRLB+DSG6
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp

crews1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 08.05.2014 23:53

Re: 2.0TDI 103KW chyba P029900

Příspěvek od crews1 »

Dobře, moc děkuji. Tento týden na to mrknu a půjde na dílnu. :-)

Uživatelský avatar
Petr Pasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 187
Registrován: 10.02.2025 08:56
Bydliště: Praha 20
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0TDI 103KW chyba P029900

Příspěvek od Petr Pasik »

crews1 píše:
18.05.2026 08:38
Dobře, moc děkuji. Tento týden na to mrknu a půjde na dílnu. :-)
Jak jsi dopadl?
Passat B8HL 2.0TDI 110kW CRLB+DSG6
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp

crews1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 08.05.2014 23:53

Re: 2.0TDI 103KW chyba P029900

Příspěvek od crews1 »

Tak nakonec vše vyřešeno.
Problém byl ve výfuku, hned za DPF, jak jsou katalyzátory tak uplně KO, ucpané. Dal jsem nový velý středový díl s obouma katalyzátorama a autoi jeden krásně! To nevymyslíš :-)
Děkuji za všechny rady a snahu pomoci. Děkuji :-)

Odpovědět

Zpět na „Motor“