Problem s mazanim - G2 GTI PF 8v

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
hugo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodoninsko

Příspěvek od hugo »

Tak jeste jednou - uz se opakuju ponekolikate - u vylitanych motoru menit olej casteji (8tkm), zvlast ted po zime - olej je degradovany hlavne benzinem, ktery se tam dostal pri studenych startech. Ted za tepleho pocasi se motor vic zahreje oproti zime - degradovany olej zridne tak, ze cerpadlo uz nenatlaci potrebny tlak.
Olej degraduje i kdyz s autem dlouhou dobu nejezdite - proto menit min 1 do roka. Ja bych doporucil po zime nebo po obdobi, kdy auto dlouho stalo.

Proc myslite, ze behem mesice je tady prispevku na tema mazani motoru vic nez za minulehu pul roku :wink:

Navic nekteri nedivite se, ze vam motor nezere olej :idea: :?: Zere, ale zaroven tam jde benzin tak to vypada, ze se olej neztraci. Me dokonce olej pribyva :!:

Jak postupovat v pripade, ze na vas zacne opakovane blikat a bzucet kontrolka oleje, postupne:
- kontrola hladiny oleje
- vymenit olej a filtr
- vymenit obe cidla tlaku oleje
- nakonec vymenit olejove cerpadlo.

Pokud nic nepomuze, muze byt problem bud v ucpanych mazacich kanalcich (bordel, uvolneny karbon, silikon z tesneni...), spatny bezpecnostni prepousteci ventil oleje, velke vule v ulozeni kliky (ojnicni loziska kaput)...

V mem pripade jde o seslost vekem a praci - GTI 16V 260.000km 8)

Uživatelský avatar
Mahonny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ceské Budejovwice

Mazání

Příspěvek od Mahonny »

Jo mě to dělalo taky,ale až při teplotě oleje nad 100 stupnů, tak jsem to změřil a byl tam malý tlak oleje asi 1.5 baru při 105 stupních,tak jsem tam dal jiný šály,na kliku i na ojnice a olej 15W-40 a maže to ted 2.1 při 105 stupních a taky bylo znečištěné sítko zespoda.

Uživatelský avatar
hugo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodoninsko

Re: Mazání

Příspěvek od hugo »

Mahonny píše:Jo mě to dělalo taky,ale až při teplotě oleje nad 100 stupnů, tak jsem to změřil a byl tam malý tlak oleje asi 1.5 baru při 105 stupních,tak jsem tam dal jiný šály,na kliku i na ojnice a olej 15W-40 a maže to ted 2.1 při 105 stupních a taky bylo znečištěné sítko zespoda.
Kde a za kolik jsi je sehnal? A od jakeho vyrobce :?:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“