Jsou problémy s motorem PD 74kw?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Jsou problémy s motorem PD 74kw?

Příspěvek od Deivid »

Jaké kdo máte s tímto motorem zkušenosti?Je to držák oproti rotačce 66 a 81kw?Díky za názory

Uživatelský avatar
Roman Pearce
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NA VETVI

Re: Jsou problémy s motorem PD 74kw?

Příspěvek od Roman Pearce »

Deivid píše:Jaké kdo máte s tímto motorem zkušenosti?Je to držák oproti rotačce 66 a 81kw?Díky za názory
Cus mam pasika 74 kw pdecko a mam ho zatim pul roku a kdyz jsem ho koupil tak jsem menil pouze olej,filtry a rozvody. Jinak si nemuzu stezovat :D
Nonstop odtah ala G2TDI +420607998877

Who, What, When, Why?

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jsou problémy s motorem PD 74kw?

Příspěvek od molczik »

Deivid píše:Jaké kdo máte s tímto motorem zkušenosti?Je to držák oproti rotačce 66 a 81kw?Díky za názory
Deivide co to ja za dotaz? :D Můžeš přeci narazit na super kousek stejně jako na nějakej úplnej šmejd. Ale to u každého motoru. Co jsem se na toto téma bavil s mym technikem (dělá VW celej svuj život) tak to, že PDčka odcházejí rychleji než rotačky jsou spíše mýtus. Nejvíc záleží na tom jak se kdo k motoru chová.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jsou problémy s motorem PD 74kw?

Příspěvek od Deivid »

molczik píše:
Deivid píše:Jaké kdo máte s tímto motorem zkušenosti?Je to držák oproti rotačce 66 a 81kw?Díky za názory
Deivide co to ja za dotaz? :D Můžeš přeci narazit na super kousek stejně jako na nějakej úplnej šmejd. Ale to u každého motoru. Co jsem se na toto téma bavil s mym technikem (dělá VW celej svuj život) tak to, že PDčka odcházejí rychleji než rotačky jsou spíše mýtus. Nejvíc záleží na tom jak se kdo k motoru chová.
Ptám se v globálu,na celkové posouzení lídí co s tím mají zkušenost a každý den s tím jezdí.

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Jsou problémy s motorem PD 74kw?

Příspěvek od DMS »

mám u něj zvýšený výkon více než o 50%, odborným zásahem a dávám mu dost kotel, drží několik tisíc km, ale dodržuju platná pravidla údržby, dochlazování turba, nevytáčím ho studený atd...

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Re: Jsou problémy s motorem PD 74kw?

Příspěvek od Paja_GIV »

Mám PDčko a jsem spokojenej. Jestli odchází dřív než rotačky to nevím. Ale jestli ti má auto vydržet 500 tisíc nebo 400 si myslim, že je jedno. Jako normální smrtelník to v životě nenajedeš (pokud nebydlíš v Holandsku :) ). Ale je to určitě kus od kusu. Záleží na stylu jízdy
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou problémy s motorem PD 74kw?

Příspěvek od Pitrx »

taky mám PD 74 kw a zatím spokojenost :mrgreen:
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
Freeman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královehradecký kraj

Re: Jsou problémy s motorem PD 74kw?

Příspěvek od Freeman »

Já k tomuto motoru už moc velkou důvěru nemám. Před 1a3/4 rokem jsem musel udělat repas hlavy, páč to z ničeho nic začalo papat vodičku. A pak nedávno jsem musel přetěsnit PDčka, protože to blbě startovalo. Jinak dobrej motor s dobrou spotřebou, u mě do 6l. A trochu bere olej, od výměny do výměny dolejvám 1l.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“