Tesneni vika ventilu

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
pelo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Tesneni vika ventilu

Příspěvek od pelo »

Zdravim kluci,
pri nedavne vymene svicek jsem zjistil jednu neprijemnou skutecnost. Kdyz jsem vytahl svicku na tretim valci, tak na ni byl olej, jenze ne na elektrodach, ale v zavitu. Se mi to zdalo divny, tak jsem skontroloval trubku civky, a zboku v urovni spoje vika ventilu byla pokryta olejem. Olej tedy natekl nad svicku a jak jsem ji vymontoval, tak to nateklo do zavitu...

Nastesti to tedy neni spatnej valec, jenom to tesneni mezi hlavou a vikem ventilu(vackoveho hridele). Kdyz jsem se ale dival do katalogu elite, tak tam bylo jen tesneni hlavy, ne toho vika, jediny co jsem nasel byla ta cervena tesnici pasta. Takze moje otazka je, jestli se na to viko da sehnat tesneni, nebo ho mam jen sundat a pretesnit tou pastou. Taky by bodli utahovaci momenty tech sroubu, at to nedorvu jak prase...

golf IV 1,4 16V, 55kW, r.v. 2003, vybava ocean

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: Tesneni vika ventilu

Příspěvek od Type-17 »

Nekde uvadeji tesneni, ale podle vw katalogu se dava tmel a taky se dava na vanu. srouby co drzi kryt rozvodu maji psane 10 a 12 Nm ale viko nevim. na kladkach pisou od 20 Nm + ctvrt otacky 90°, tak myslim ze 20 by mohlo stacit a pak bych skusil rucne jestli to jeste trochu nepujde.

Uživatelský avatar
pelo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesneni vika ventilu

Příspěvek od pelo »

OK, dik. Tak zkusim tech 18-20 Nm a uvidim, co to rekne, stejne je to misto, ktere neni az take kriticke, nejsou tam takove tlaky, aby to tomu vadilo...

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Tesneni vika ventilu

Příspěvek od alean »

pod víkem hlavy válců je těsnění,které se mění když je poškozené a zároveň se na něj dává těsníci tmel,dotahuje se na 10Nm

Uživatelský avatar
pelo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesneni vika ventilu

Příspěvek od pelo »

Aha, takze je tam teda tesneni? Kde ho ale sehnat, protoze elite ho v katalogu nema...

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Tesneni vika ventilu

Příspěvek od alean »

pelo píše:Aha, takze je tam teda tesneni? Kde ho ale sehnat, protoze elite ho v katalogu nema...
sorry až ted jsem si všimnul že máš 1,4 16V ,tak tam těsnění není :oops:

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: Tesneni vika ventilu

Příspěvek od Type-17 »

a dotahovat srouby na tech 10Nm? nebo tam bude jine?
alean píše:
pelo píše:Aha, takze je tam teda tesneni? Kde ho ale sehnat, protoze elite ho v katalogu nema...
sorry až ted jsem si všimnul že máš 1,4 16V ,tak tam těsnění není :oops:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“