BRZDY, SPÍNAČE: spínače pod brzdovým pedálem, ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Reign
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.02.2008 21:37

BRZDY, SPÍNAČE: spínače pod brzdovým pedálem, ...

Příspěvek od Reign »

Preju hezky vecer


mel bych takovy dotaz na brzdovem pedalu alhambry mam dva 2polove spinace jeden je k svetlum a druhy?

muj problem je ten ze kdyz zmacknu brzdovy pedal svetla se rozsviti az je pedal cca v polovicce chodu nemelo by to byt tak ze jakmile se dotknu brzdoveho pedalu se rozsviti svetla?

co by se stalo kdybych tyhle dva spinace prohodil?

danke;)
Alzhajmr me pekne se.e ale porad ho miluju

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: Brzdovy pedal alhambra 97

Příspěvek od bodyvlk »

Ahoj. Máš ten pedál jenom špatně nastavený. Dá se s tím kontaktem hnout a přimáčknout ho ze spoda k pedálu. Jinak spínače mezi sebou nezaměňuj. Jeden je spínací a jeden rozpínací. Spínací na brzdová světla a rozpínací dává signál do řídící jednotky.

Reign
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.02.2008 21:37

Re: BRZDY, SPÍNAČE: spínače pod brzdovým pedálem, ...

Příspěvek od Reign »

no ja si prave myslim ze jsou prehozene mezi sebou protoze nastavene je mam dobre
Alzhajmr me pekne se.e ale porad ho miluju

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: BRZDY, SPÍNAČE: spínače pod brzdovým pedálem, ...

Příspěvek od bodyvlk »

Pokud si to dobře pamatuju, tak ten horní je právě na brzdová světla. Je k němu horší přístup. Já ho musel vyndat, rozebrat, vyčistit a již přes rok funguje. Předtím mi pořád blbla brzdová světla.

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, SPÍNAČE: spínače pod brzdovým pedálem, ...

Příspěvek od majatrabi »

Vitám tě Reign.

Více informací ziskáš tady SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

Jinak mužeš využít tohle:ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK nebo v horní menu HLEDAT.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, SPÍNAČE: spínače pod brzdovým pedálem, ...

Příspěvek od michall »

Nevím, jestli to souvisí se spínačem, ale .... měnil jsem destičky, prachovku, odvzdušňoval - i při lehkém sešlápnutí pedálu brzdy a sepnutém klíčku občas 2x blikly varovky (spínač na klíčku to nebyl :-). Toto trvalo i při zkušební jízdě cca 2km. Po vypnutí motoru a nikdy předtím se auto takhle nechovalo. Netušíte co to je ?? Teď nemám ntb, takže nemůžu načíst závady.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY, SPÍNAČE: spínače pod brzdovým pedálem, ...

Příspěvek od abeljozef »

Mne sa toto stalo ked som omylom ako som drzal kluc v zapalovani (prave som ho otocil) stacil tlacitko odomknut :mrgreen:

Inac som o niecom podobnom nepocul.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY, SPÍNAČE: spínače pod brzdovým pedálem, ...

Příspěvek od abeljozef »

Jedine co ma napadlo ze musela zblbnut centralna elektronika. Ona riadi blinkre.

Ale ten signal z brzdoveho spinaca ide do RJ motora, nie do centralnej elektroniky. Zahada .... :roll:


To tlacitko v kluciku neni moc makke ze by sa dokazalo stlacit samo ?
Kontakt od dveri by koly zavade mohol dat impulz odomkunut (ak si ho este nahodou neodpojil - obaja vieme preco)

Myslim ze takuto zavadu asi v pamati zavad asi aj tak nenajdes.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, SPÍNAČE: spínače pod brzdovým pedálem, ...

Příspěvek od michall »

Klíčem to není - ani jsem ho nedržel v ruce. Skutečně to udělalo jen při stlačení brzdy, poprvé bez chodu motoru při odvzdušňování (zapnuté zapalování), pak při testovací jízdě. Ještě jsem si vzpomněl - rozsvítila se kontrolka immobilizeru, pak zhasla, ale nědělal jsem nic s klíčkem ani s dveřmi - jen jsem mačkal brzdový pedál stylem zapumpovat - držet - povolit.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: BRZDY, SPÍNAČE: spínače pod brzdovým pedálem, ...

Příspěvek od ifos.cz »

Tak mi take vcera odpoledne po dlouhe nemoci definitivne zemrel spinac brzdovych svetel. Vymena je velice trivialni, kdyz jsem ji zvladnul i ja ;), jen je temer nutne sundat spodni dil palubky pod volantem. Co mne prekvapilo, ze v AutoKelly za tenhle dvoupolovy (!) spinac podle webu chteli 168,- Kc a kdyz jsem se stavil u jednoho mistniho prodejce dilu (nejdrive jsem chtel zkusit podporit mistniho zivnostnika i kdyby to bylo u nej o neco drazsi) a ten mi to prodal za 70,- Kc - je to pry shodne se spinacem do Oktavky (a funguje mi to perfektne, takze asi jo :) )
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, SPÍNAČE: spínače pod brzdovým pedálem, ...

Příspěvek od michall »

Tak na mě začalo blikat žhavení. Brzdová světla samozřejmě nesvítila, takže spínač šel ven. Ještě než jsem tam dal nový, tak jsem ten původní rozebral. Jedna část je rozpínací (ta bude nejspíš OK, jen dává signál do řj motoru), druhá spínací, která má na starosti brzdová světla a tempomat. Jeden z kontaktů byl dost opálený, takže jsem ho uchošťourem a kontaktolem očistil, samotný kontakt nevypadal nějak zvlášť opotřebeně, takže po složení šlape dál.

Pro šťouraly - nový spínač je nový spínač, tohle je taková nouzová rychlooprava, když zrovna není nový po ruce. Použít se dá asi i kapesníček a trocha benzínu nebo odlakovače bez acetonu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: BRZDY, SPÍNAČE: spínače pod brzdovým pedálem, ...

Příspěvek od romank52 »

Mne ked sa to stalo prvykrat, kupil som novy. Stary som rozobral a vycistil, odskusal a vozim ho ako nahradny.....

yaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.08.2019 07:22

Spínač brzdového světla vydrží 2-3 měsíce

Příspěvek od yaz »

Zdravím,

měl bych dotaz na zkušenější. Loni na podzim mi začala svítit kontrolka žhavení, na diagnostice jsem zjistil, že spínač brzdového světla hlásí nesmyslný signál. Tak jsem ho vyměnil a 3 měsíce byl klid. Pak opět naskočila kontrolka žhavení hned krátce po nastartování. Opět ta samá chyba. Koupil jsem jiný spínač a znovu vyměnil. Cca 2 měsíce byl klid. A teď naskočila znovu ta samá chyba. Má smysl kupovat další spínač nebo hledat chybu jinde? Po tom posledním spínači se mi vyjímečně stalo, že po vypnutí motoru mi svítily brzdová světla. Poslední spínač byl Hella. Auto Sharan 1.9 tdi 4x4 85kW rok 2002. Předem děkuji za radu.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, SPÍNAČE: spínače pod brzdovým pedálem, ...

Příspěvek od michall »

Záleží na tom, která část spínače zlobí. Pokud ta, co má "na triku" světla, nelze vyloučit vyšší odběr brzdových světel. Jinak to může být taky pochybný původ spínače. 2-3 měsíce je dost málo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“