Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Tommy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 484
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Na severu

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od Tommy »

ja je planuju v rozmeru 215/35-18 moc sem toho onich nenasel ale to malo co sem ce docetl byly docela dobre zkusenosti ostatnich

Uživatelský avatar
mira7576
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.12.2007 08:59
Bydliště: Libkova Voda cp.76

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od mira7576 »

Jsou super , jak na vodě tak na suchu . Tichý a cose týče opotřebení ,tak ještě nemůžu soudit, protože nanich jezdím pouze 1 měsíc. Ale má je na octávce TDi kamarád a má na nich 17000 Km a dá se řici , že jsou víc jak poloviční a to jezdí někdy jako prase.Hold dealer.
VW muniak

Uživatelský avatar
eduard
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 16.01.2008 13:35
Bydliště: TO,LV

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od eduard »

Ja som mal Dunlop SP Sport 01 205/55R16 na G4 1,4i 16V a su oničom. Najazdil som 15.000km . Majú velký valivý odpor , pri ceste do Chorvátska som musel držať plyn aj dolu kopcom a pritom boly nadusikované. Po výmene zimných Nokian WR sa neskutočne predĺžil dojazd, pritom by to malo byť opačne.Teraz mám letné Nokian V na G4 1,9 TDI PD 85kW Varian a sú super http://www.astrapneu.sk/dokument?iddezen=1215&size=16

Uživatelský avatar
vlenko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipt. Mikulas SK

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od vlenko »

eduard píše:Ja som mal Dunlop SP Sport 01 205/55R16 na G4 1,4i 16V a su oničom. Najazdil som 15.000km . Majú velký valivý odpor , pri ceste do Chorvátska som musel držať plyn aj dolu kopcom a pritom boly nadusikované. Po výmene zimných Nokian WR sa neskutočne predĺžil dojazd, pritom by to malo byť opačne.Teraz mám letné Nokian V na G4 1,9 TDI PD 85kW Varian a sú super http://www.astrapneu.sk/dokument?iddezen=1215&size=16
Moja skusenost je ina ja ich mam, najazdene len 5000 km na nich, ale nezda sa mi , ze by mali velky valivy odpor, samozrejeme mam len 195/65/15, ale 205/55/16 sa mi zda na 1.4 16 V asi aj dost.

Uživatelský avatar
eduard
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 16.01.2008 13:35
Bydliště: TO,LV

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od eduard »

vlenko píše:
eduard píše:Ja som mal Dunlop SP Sport 01 205/55R16 na G4 1,4i 16V a su oničom. Najazdil som 15.000km . Majú velký valivý odpor , pri ceste do Chorvátska som musel držať plyn aj dolu kopcom a pritom boly nadusikované. Po výmene zimných Nokian WR sa neskutočne predĺžil dojazd, pritom by to malo byť opačne.Teraz mám letné Nokian V na G4 1,9 TDI PD 85kW Varian a sú super http://www.astrapneu.sk/dokument?iddezen=1215&size=16
Moja skusenost je ina ja ich mam, najazdene len 5000 km na nich, ale nezda sa mi , ze by mali velky valivy odpor, samozrejeme mam len 195/65/15, ale 205/55/16 sa mi zda na 1.4 16 V asi aj dost.
Je jasné že na 1,4i je 205/55R16 dosť, ale pri prezutí iných pneu rovnakého rozmeru a tiež plnené dusíkom to bolo ovela lepšie. Ďalšia vec je že sa dosť rýchlo draly a to 1,4i nemá nejaký výkon.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od molczik »

eduard píše:Ja som mal Dunlop SP Sport 01 205/55R16 na G4 1,4i 16V a su oničom. Najazdil som 15.000km . Majú velký valivý odpor , pri ceste do Chorvátska som musel držať plyn aj dolu kopcom a pritom boly nadusikované. Po výmene zimných Nokian WR sa neskutočne predĺžil dojazd, pritom by to malo byť opačne.Teraz mám letné Nokian V na G4 1,9 TDI PD 85kW Varian a sú super http://www.astrapneu.sk/dokument?iddezen=1215&size=16
Nemělo. Letní gumy mají vždycky větší valivý odpor než zimní. Už jenom díky svojí šíři. Já ted po zimě přezul na letní (zimní i letní mam tu nejvyšší řadu od Michelinu) a taky jsem měl pocit, že to auto vubec nejede. :)
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
eduard
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 16.01.2008 13:35
Bydliště: TO,LV

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od eduard »

molczik píše:
eduard píše:Ja som mal Dunlop SP Sport 01 205/55R16 na G4 1,4i 16V a su oničom. Najazdil som 15.000km . Majú velký valivý odpor , pri ceste do Chorvátska som musel držať plyn aj dolu kopcom a pritom boly nadusikované. Po výmene zimných Nokian WR sa neskutočne predĺžil dojazd, pritom by to malo byť opačne.Teraz mám letné Nokian V na G4 1,9 TDI PD 85kW Varian a sú super http://www.astrapneu.sk/dokument?iddezen=1215&size=16
Nemělo. Letní gumy mají vždycky větší valivý odpor než zimní. Už jenom díky svojí šíři. Já ted po zimě přezul na letní (zimní i letní mam tu nejvyšší řadu od Michelinu) a taky jsem měl pocit, že to auto vubec nejede. :)
Lenže ja mám letné aj zimné 205/55R16. Zimné gumy sú z mäkšej zmesi, maju viac lamiel a tým by mali mať vyšší valivý odpor.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od molczik »

eduard píše:
molczik píše: Nemělo. Letní gumy mají vždycky větší valivý odpor než zimní. Už jenom díky svojí šíři. Já ted po zimě přezul na letní (zimní i letní mam tu nejvyšší řadu od Michelinu) a taky jsem měl pocit, že to auto vubec nejede. :)
Lenže ja mám letné aj zimné 205/55R16. Zimné gumy sú z mäkšej zmesi, maju viac lamiel a tým by mali mať vyšší valivý odpor.
Já si to právě nemyslim. Podle mě více lamel znamená nižší valivý odpor. Takto jsem o tom alespon do ted přesvědčen. Zkus někde najít nějaký testy, kde srovnávají zimní gumu s letní. Z toho bychom se to měli dozvědět, jak to přesně je.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
eduard
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 16.01.2008 13:35
Bydliště: TO,LV

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od eduard »

molczik píše:
eduard píše: Lenže ja mám letné aj zimné 205/55R16. Zimné gumy sú z mäkšej zmesi, maju viac lamiel a tým by mali mať vyšší valivý odpor.
Já si to právě nemyslim. Podle mě více lamel znamená nižší valivý odpor. Takto jsem o tom alespon do ted přesvědčen. Zkus někde najít nějaký testy, kde srovnávají zimní gumu s letní. Z toho bychom se to měli dozvědět, jak to přesně je.
Skúšal som najsť testy, ale testy medzi zimnými a letnými niesu. Podľa mňa má zimná pneu väčší valivý odpor z troch hladísk. Mäkšia zmes gumy sa ťažšie odvaluje, čim viac lamiel tým väčší valivý odpor, alebo obrátene čím je guma hladšia tým ma menší odpor, zimné lamely su tam preto aby sa ohýbaly a mali väčší odpor a tým zabraňovali prešmykovaniu kolies na klzkej ceste.

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od g*o*l*f* »

Tak já mám na 1.6 16V Dunlop SP Sport 2000E v rozměru 205/55 R16 a jsem s nimi spokojený.Mám na nich najeto 35tis, ale už půjdou pryč. Jsou sice trošku hlučnější(ale které širší gumy nejsou), ale jinak spokojenost. Krásně drží, valivý odpor malý. Otec si teď koupil Dunlop SP Sport Maxx v rozměru 215/45 R17 a jsou super. Při vyvažování nebyl nejmenší problém, úžasně drží na silnici a hluk taky nic hrozného. S Dunlop jsem proto spokojen a mám je rád :-). Naopak Micheliny už dnes nepatří mezi nejlepší gumy, v testech nedopadají moc dobře(letní), to spíš Continental a Pirelli, ale ty mají oproti dunlopu mnohem vyšší valivý odpor. Micheliny žijí jen ze značky, protože dříve nejlepší byly, ale za tu cenu, kolik Micheliny stojí bych je dnes určitě nekupoval....jsou lepší gumy.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od molczik »

g*o*l*f* píše:Tak já mám na 1.6 16V Dunlop SP Sport 2000E v rozměru 205/55 R16 a jsem s nimi spokojený.Mám na nich najeto 35tis, ale už půjdou pryč. Jsou sice trošku hlučnější(ale které širší gumy nejsou), ale jinak spokojenost. Krásně drží, valivý odpor malý. Otec si teď koupil Dunlop SP Sport Maxx v rozměru 215/45 R17 a jsou super. Při vyvažování nebyl nejmenší problém, úžasně drží na silnici a hluk taky nic hrozného. S Dunlop jsem proto spokojen a mám je rád :-). Naopak Micheliny už dnes nepatří mezi nejlepší gumy, v testech nedopadají moc dobře(letní), to spíš Continental a Pirelli, ale ty mají oproti dunlopu mnohem vyšší valivý odpor. Micheliny žijí jen ze značky, protože dříve nejlepší byly, ale za tu cenu, kolik Micheliny stojí bych je dnes určitě nekupoval....jsou lepší gumy.
Zkus ject na píchlej Michelince třeba kilometr a stejnou vzdálenost zkus jet třeba na Dunlopu, nebo v extrémním případě třeba nějakym Matadoru. Matador se úplně rozpadne, Dunlop může mít poškozenou strukturu gumy a Michelin to vydrží (to už jsem zažil). Je to všechno o směsi, o tom kolik daný výrobce investuje do vývoje a kterou část trhu bere jako prioritní. Třeba Dunlop je excelentní pro motorky, ovšem u osobních aut za Michelinem prostě trochu zaostává. Toť muj názor. Úplně největší devizou Michelinu je ale jejich nízká míra opotřebení, což souvisí právě s tou směsí.

Každopádně souhlas s tím, že Michelin je o něco dražší taky kvuli značce a image, kterou má. To je stejné jako třeba s olji Castrol a Texaco. Srovnatelná kvalita ale nesrovnatelná cena.

ad vyvažování: Na novém autě je myslim uplně jedno jestli ho obujete do Michelinu, Bridgestonu, Continentalu, či do Fuldy apod. Ale když už auto má něco za sebou, tak je na kvalitu obutí a vyvážení kola mnohem citlivější. To je třeba muj případ. Po několika peripetiích s různými značkami a dézeny, jsem skončil jak na zimu, tak na léto u Michelinu a to prostě proto, že cokoli tam obuju jiného jde hůř vyvážit (auto mírně hází) a jediný Michelin problémy nedělá. Proto mé nadšení pro tuto značku.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“