16TD...jak poznat dobré turbo + ....

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
MikeD79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 03.10.2007 17:33

16TD...jak poznat dobré turbo + ....

Příspěvek od MikeD79 »

ahoj, mám ted možnost koupit G II 16TD (51KW),motor 30tis po generálce.Já mám ted 16PN benz.
Tak to auto asi 3dny stálo, při startování to docela trvalo než naskočil, ale prej to je baterkou.Projel sem se s tím....prvotní dojem docela dobrej, tzn na 3ku fakt zátach,řízení mírná vůle,ted problémy: po 5min šla teplota na 90st dál, ale prej motor se nehřeje tak nevím,pak jak poznám jestli jede i turbo?Auto je za 13tis kastle 91,5dv,přestavba z 3dv na 5dv + nová kastle z 88 na 90.Další věc brzdový pedál je skoro až dole moooc měkej jak pytel sra...ek,co stím ale sou tam nový kotouče i desky, je tam nová lamela spojky ale zabírá až skoro nahoře a je trašně tvrdá...je to OK?No zvažuji to pač je to asi dobrá koupě, ale bojím se aby mi v zimě neklepnul,denně jezdím 4km do práce a s benzínem v poho kdykoliv tak s naftou se bojím aby se vůbec motor zahřál a tak...co myslíte?Jinak jezdím ročně asi okolo 16tis km, takže na ty delší trasy by moch bejt dobrej.Jo a prej z čerpadla trochu kape nafta a pod víkem teče trochu olej....

prosím o radu a vaše zkušenosti...moc dík
Míra :roll:
VW

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 16TD...jak poznat dobré turbo + ....

Příspěvek od ok »

MikeD79 píše:ahoj, mám ted možnost koupit G II 16TD (51KW),motor 30tis po generálce.Já mám ted 16PN benz.
Tak to auto asi 3dny stálo, při startování to docela trvalo než naskočil, ale prej to je baterkou.Projel sem se s tím....prvotní dojem docela dobrej, tzn na 3ku fakt zátach,řízení mírná vůle,ted problémy: po 5min šla teplota na 90st dál, ale prej motor se nehřeje tak nevím,pak jak poznám jestli jede i turbo?Auto je za 13tis kastle 91,5dv,přestavba z 3dv na 5dv + nová kastle z 88 na 90.Další věc brzdový pedál je skoro až dole moooc měkej jak pytel sra...ek,co stím ale sou tam nový kotouče i desky, je tam nová lamela spojky ale zabírá až skoro nahoře a je trašně tvrdá...je to OK?No zvažuji to pač je to asi dobrá koupě, ale bojím se aby mi v zimě neklepnul,denně jezdím 4km do práce a s benzínem v poho kdykoliv tak s naftou se bojím aby se vůbec motor zahřál a tak...co myslíte?Jinak jezdím ročně asi okolo 16tis km, takže na ty delší trasy by moch bejt dobrej.Jo a prej z čerpadla trochu kape nafta a pod víkem teče trochu olej....

prosím o radu a vaše zkušenosti...moc dík
Míra :roll:
Tak dej tam svojí nabitou baterku at se neni na co vymlouvat,že je to baterkou. Hlavně vyzkoušej studený i teplý starty. Turbo se dá budto změřit budíkem jestli tlačí to co má a stav turba zjistíš, když sundáš sání i výfuk a zkusíš vůli osičky, nemělo by mít vůli ve vodorovném směru. To hřátí motoru by mohlo být bud špatně vedenejma hadicema, nebo zarostlim chladičem, nebo v nejhoršim případě fiuklí těsnění či prasklá hlava, tak zkontroluj jestli neprosakuje olej pod hlavou a jesstli se neztrácí voda či vní neni olej. Netěsnost víka hlavy vyřeší těsnění, stojí 100,- Brzdy budou asi zavzdušněný a to neni problém udělat. Ta spojka jde seštelovat. Jo a hlavně si zkontroluj jestli všechno sedí stou přestavbou.

Maslo23
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pha

Re: 16TD...jak poznat dobré turbo + ....

Příspěvek od Maslo23 »

¨jak rika OK. jinak za 4km se to fakt neohreje pokud to nebude jen kopec. Spatny starty to muze bejt od baterky, pres zhavice, tlaky az napriklad po napetovej regulator jako u me. Jinak jestli rikas ze to ma zatah, tak bych rek ze turbo bude ok. A jak rikas ze jde teplota nad 90? kam az teda jde? Klidne muze bejt vadnej jen termostat, urco zkoukni jestli netlakuje vodu ven, to by bylo spatny, jinak 13 tis je cena velice dobra pokud je motor OK.

freitag
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 30.03.2008 21:58

Re: 16TD...jak poznat dobré turbo + ....

Příspěvek od freitag »

Ahoj, na moje gusto je to hodně rozvrtaný auto, mám radši, když je třeba jen ojetý nebo pohnilý ale nesnáším když ho někdo slepuje a záplatuje a pak na autě nefunguje dobře vůbec nic. Od takovýho běž pryč.

Uživatelský avatar
Kepro
Závodník
Závodník
Příspěvky: 558
Registrován: 30.12.2007 15:50
Bydliště: SK - Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: 16TD...jak poznat dobré turbo + ....

Příspěvek od Kepro »

pozor ked piska, a hlavne zober do servisu kuknut turbo ci netecie!!! nezistitelna zavada :) ale dost velka

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“