Přímé sání z(v) podběhu předního levého kola

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Přímé sání z(v) podběhu předního levého kola

Příspěvek od deckard »

Chlapi,nemůžu,už jako skoro pravidelně,najít informaci,kterou jsem viděl buď tady na foru a nebo někde jinde na netu o přímém sání,nebo přívodu vzduchu do air boxu skrze levý přední podběh kola.Prostě v tom plastu jsou vyříznutý takový žábry,kterýma se saje vzduch do nějaké hadice,která vede do original air boxu.Někde jsem viděl foto,ale nemůžu najít kde.Neřešilo se to tady?Vím že o dvě stránky zpět se řešilo přímé sání od mřížky nárazníku do air boxu nebo i jen k otevřenému filtru.Poradíte kde to bylo?Chtěl bych něco takového zkusit....

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Přímé sání z(v) podběhu předního levého kola

Příspěvek od DworiBak »

Pokud jsem to dobře pochopil tak myslíš to co bylo udájně pro lepší chlazení IC

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Přímé sání z(v) podběhu předního levého kola

Příspěvek od deckard »

Ty a víš že máš asi pravdu?Ale jak říkám,mám jen matnej dojem,že jsem to někde viděl a myslel jsem si,že by na to šlo dodělat pomocí nějakého přípravku sání pro air box...Tak jsem se asi zmýlil :evil:

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Přímé sání z(v) podběhu předního levého kola

Příspěvek od DworiBak »

deckard píše:Ty a víš že máš asi pravdu?Ale jak říkám,mám jen matnej dojem,že jsem to někde viděl a myslel jsem si,že by na to šlo dodělat pomocí nějakého přípravku sání pro air box...Tak jsem se asi zmýlil :evil:
Jinak mrkni na to jestli je to co myslíš http://www.skodaoctavia.cz/motornavody/icVetrani.htm :wink:

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Přímé sání z(v) podběhu předního levého kola

Příspěvek od deckard »

No joo,to je ono,ale protože jsem už na to koukal před nějakým časem,tak jsem si to spojil s tím sáním do air boxu.Ono totiž někde tady na diskusi proběhl názor,že ta roura do air boxu,zas až tak moc nepotřebuje nápor vzduchu,protože je vyzkoušený,že když přiložíš dlaň na ten filtr a sešlápneš plyn(samozřejmě ne sám,ale s kolegou),tak ucejtíš,že ten filtr pěkně nasává i bez pomoci příchozího vzduchu.on vlastně potřebuje jen čerstvý a relativně chladný vzduch.Oproti tomu vedru,co panuje pod kapotou.A to si právě myslím,že by šlo udělat na tom podběhu na levé straně,kde je air box.na druhé straně je přeci ten IC a ten by to měl také.Skusím se na d tím zamyslet a možná bych něco skusil... :evil:

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Přímé sání z(v) podběhu předního levého kola

Příspěvek od DworiBak »

deckard píše:No joo,to je ono,ale protože jsem už na to koukal před nějakým časem,tak jsem si to spojil s tím sáním do air boxu.Ono totiž někde tady na diskusi proběhl názor,že ta roura do air boxu,zas až tak moc nepotřebuje nápor vzduchu,protože je vyzkoušený,že když přiložíš dlaň na ten filtr a sešlápneš plyn(samozřejmě ne sám,ale s kolegou),tak ucejtíš,že ten filtr pěkně nasává i bez pomoci příchozího vzduchu.on vlastně potřebuje jen čerstvý a relativně chladný vzduch.Oproti tomu vedru,co panuje pod kapotou.A to si právě myslím,že by šlo udělat na tom podběhu na levé straně,kde je air box.na druhé straně je přeci ten IC a ten by to měl také.Skusím se na d tím zamyslet a možná bych něco skusil... :evil:
No nejlepší to bude natáhnout z nárazníku a bude to hned náporem

Uživatelský avatar
Madi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Přímé sání z(v) podběhu předního levého kola

Příspěvek od Madi »

Aby ti na opak to kolo turbolencí ten vzduch neodsávalo :D Lepší je do nárazníku s náporem
Golf IV GTI
Tiguan Facelift

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Přímé sání z(v) podběhu předního levého kola

Příspěvek od deckard »

Já právě mám tu rouru z nárazníku zavedenou do motoru,ale bohužel,ne mojí vinou je to tak nějak zbastlené.Sice je tam konusový filtr od KN(v budoucnu ho budu prodávat),ale ta roura je k němu jen tak položená,takže si nejsem jistej tím,že by to nějake čerstvej vzduch bralo.Naopak,právě že ten filtr,protže není odstíněnej,tak si bere teplo z motoru a navíc,ta roura do motorového prostoru přivádí veškerej bordel,kterej se právě nachází nad silnicí(hmyz,prach,prostě bordel,kterej nasajete) a to zrovna není to pravý ořechový.Takže mám nový a nalakovaný air box,do toho šoupnu vložku od KN a bude po ptákách...

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Přímé sání z(v) podběhu předního levého kola

Příspěvek od DworiBak »

deckard píše:Já právě mám tu rouru z nárazníku zavedenou do motoru,ale bohužel,ne mojí vinou je to tak nějak zbastlené.Sice je tam konusový filtr od KN(v budoucnu ho budu prodávat),ale ta roura je k němu jen tak položená,takže si nejsem jistej tím,že by to nějake čerstvej vzduch bralo.Naopak,právě že ten filtr,protže není odstíněnej,tak si bere teplo z motoru a navíc,ta roura do motorového prostoru přivádí veškerej bordel,kterej se právě nachází nad silnicí(hmyz,prach,prostě bordel,kterej nasajete) a to zrovna není to pravý ořechový.Takže mám nový a nalakovaný air box,do toho šoupnu vložku od KN a bude po ptákách...


Nejlepší varianta :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“