Kolisání otáček - není to škrtící klapka :(

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

AdamisX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 27.11.2007 20:33
Bydliště: Plzeň

Re: Kolisání otáček - není to škrtící klapka :(

Příspěvek od AdamisX »

Zdravim. Mám ten samý problém. Vyčistil jsem škrtící klapku, dal ji do základního nastavení. Nepomohlo to. Zajel jsem k elektrikáři, aby to napíchli. Hodilo to vadnou lambdu. Nechal jsem jí tedy vyměnit. A stále to kolísá. Zajel jsem za známym co má comp s kabelem. A hodilo vadné vyhřívání lambdy. Nevíte někdo čim by to mohlo být? Děkuji

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolisání otáček - není to škrtící klapka :(

Příspěvek od valec1 »

draci co sem nasel je zamkle :( tak nevim kam s tim) muzete mne nekdo napsat kolik maji byt volnobezne otacky na 1.4 55KW BCA dik moc

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Kolisání otáček - není to škrtící klapka :(

Příspěvek od alean »

valec1 píše:draci co sem nasel je zamkle :( tak nevim kam s tim) muzete mne nekdo napsat kolik maji byt volnobezne otacky na 1.4 55KW BCA dik moc
650-850

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolisání otáček - není to škrtící klapka :(

Příspěvek od valec1 »

tak to mam ok. dik moc

Uživatelský avatar
Brzda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kolisání otáček - není to škrtící klapka :(

Příspěvek od Brzda »

mel jsem podobne trable http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=32220

bylo zpusobeno natecenim vody do konektoru lambda sondy (je zespod auta pod takovym plastovym deklem) 12V pro napajeni vyhrivani lambdy proslo do obvodu mericiho a odpalilo vstup v jednotce

pomohla az vymena ridici jednotky

galandar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.10.2007 12:11
Bydliště: Praha

Re: Kolisání otáček - není to škrtící klapka :(

Příspěvek od galandar »

Ahoj vsem, prispival jsem do podobnych temat jiz drive a po delsi pracovni ceste jsem zpet. Tohle zacina byt uz docela zahada...ja jsem vycistil klapku, vymenil klapku, svicky, palivovy filtr, vzudchovy filte, civky, teplotni cidlo chladici kapaliny, nechal jsem zkontrolovat na VAGu, stahnul jsem i soft a nechal porovnat s orginalem, zkotroloval jsem cislo ridici jednotky jestli je tam ta spravna....panove a damy stale nic...strasne me to drazdi,kdyz prijedu na svetla se zahratym autem a delam hrrnnnhrrrrnnn a myslim,ze to tomu autu taky nedela dobre.

Zkusenosti: jedine co na delsi dobu: cca 2 mesice pomohlo bylo po vymene klapky...to bylo i v lete...takze sance,ze to je tou klapkou by tu byla...podle me nejde jen o cisteni,ale i o rozhozeny adaptacni hodnoty treba....

Dalsi veci je software v ridici jednotce...podle me je tam nejaky problem,ktery zpusobuje tyto problemy...mate nekdo Climatronic? Hazi vam to po spusteni Climatronicu okamzite...? me cca o 20 otacek....

Navrhuji toto tema posunout nekam dale,zalozit na to treba nekde nejaky blog nebo stranky...asi prvni krok je sehnat spravny informace jak poladit tu klapku...

Kdo jste pro zalozit separe stranky...?

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: Kolisání otáček - není to škrtící klapka :(

Příspěvek od katsi »

Fakt to vyčisti, mě taky zlobil, nejdříve začaly kolísat otáčky při nastartování, ve volnoběhu a pak si občas prostě chcípnul, a to pak bylo už fakt nepříjemný, po vyčistění klapky otáčky sedí krásně - jo a žádný VAG, a ani po vyčištění a nemám si na co stěžovat! :nail:

galandar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.10.2007 12:11
Bydliště: Praha

Re: Kolisání otáček - není to škrtící klapka :(

Příspěvek od galandar »

Covece ja mam klapku cistou,kde vsude mozne ty to cistil? Jak moc byla spinava? Ja ji mam cistenou tak 2 mesice zpet... a to bez efektu...asi pak poprosim o kontakt na to cisteni,pac uz krome lambdy a opet cisteni jsem udelal vse... :(

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolisání otáček - není to škrtící klapka :(

Příspěvek od valec1 »

galandar píše:Covece ja mam klapku cistou,kde vsude mozne ty to cistil? Jak moc byla spinava? Ja ji mam cistenou tak 2 mesice zpet... a to bez efektu...asi pak poprosim o kontakt na to cisteni,pac uz krome lambdy a opet cisteni jsem udelal vse... :(
delals zakladni nastaveni po vycisteni?

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Kolisání otáček - není to škrtící klapka :(

Příspěvek od MPavel »

to galandar: Zdravím tě. Hele a jak moc ti to hází? Pokud +- 50 otáček tak to vůbec neřeš. To dělá i mě i když je pravda, že někdy drží volnoběh naprosto parádně na stejné úrovni a někdy trochu kolísá tj. +-50 otáček, ale to skoro není na otáčkoměru vidět a zvukově ani slyšet...

Na spoustě aut jsem zpozoroval, že na volnoběh kolísají takže bych se tím vůbec netrápil.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
TomHy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kolisání otáček - není to škrtící klapka :(

Příspěvek od TomHy »

chlapi řešil jsem to snad taky půl roku, udělal všechno, co jste tu psali. Nakonec pomohla výměna klapky, snad už to bude dobré, mám ji vyměněnou asi 3 měsíce. Ono, klapka není jen čistá a špinavá, ale je v ní elektronika, a ta se hold asi umí trochu připosrat, ale je to nepříjemné jak sviňa to kolísání, nebo, že to občas nechytne napoprvé. Akorát furt cítím, třeba na křižovatce benzín, a ne cizího předemnou ale můj, to ste nikdo neřešili odkud to jde, výfuk je dobrý. Jinak je to Paša 1,8T mojí ženy :lol:

Uživatelský avatar
Kostal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 03.10.2007 23:56

Re: Kolisání otáček - není to škrtící klapka :(

Příspěvek od Kostal »

Nazdar vespolek, když tady neustále hooříte o klapce. Já mám menší problém. Když jedu stálou rychlostí kolem 60 km/h na 4 stupeň tak mi občas začne cukat motor. Mohlo by jít o klapku? Ale nedávno jsem to nechal čistit v servisu i s nastavením.

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolisání otáček - není to škrtící klapka :(

Příspěvek od H8me »

Kostal píše:Nazdar vespolek, když tady neustále hooříte o klapce. Já mám menší problém. Když jedu stálou rychlostí kolem 60 km/h na 4 stupeň tak mi občas začne cukat motor. Mohlo by jít o klapku? Ale nedávno jsem to nechal čistit v servisu i s nastavením.
me to delalo taky jeste se spatnym nastartovanim, ale nejak se to samo spravilo :D
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

h911
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.05.2008 17:19

Re: Kolisání otáček - není to škrtící klapka :(

Příspěvek od h911 »

Ahoj všem, mám tady golfíka s 1,4 už tři roky a tři roky mě kolísání otáček a chcípání motoru po vyřazení rychlosti trápí. Na mém autě už se vyřádilo spoustu mechaniků a odborníků a na nic nikdo nepřišel. Několikrát byla vyčištěna klapka, všechny filtry, svíčky a tak a pomohlo to max na 2 měsíce. Tohle je prostě nemoc tohohle motoru a pokud to někdy někdo vyřeší, tak by na tom mohl i vydělat. Zkoušeli jsme dokonce i vyvrtak malou dirku do klapky a taky nic...Pokud někdo víte ještě o nějakém možném řešení, tak pište. Jinak VAG nikdy nic nenapsal a to jsem to měla napíchnuté i na velkém VASRU, tak já už nevím. Tak prosím pište své poznatky, budu jen ráda..Hezký večer všem :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“