TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Dvordy
Nový člen
Nový člen

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Dvordy »

Příhřev D5WZ - řídící jednotku to načte, všechno jde zkontrolovat i spustit, ale když dám test dmychadla, tak se neroztočí.

michall
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od michall »

Dvordy píše: když dám test dmychadla, tak se neroztočí.
= test akčních členů? A nejde ani čerpadlo nafty? Příp. chyba se nezapíše hned, ale až po opakování. U D5W-Z jsou ty jednotky odolnější, ale i tak odcházejí. Těžko radit - můžeš se s tím vztekat sám (porovnat/proházet jednotky s funkčním kusem, ...), nebo pošli bufíka servisákovi (třeba tomas nemo) nebo sežeň nový/repasovaný kus.
Respektujte Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru.

tomas.nemo
Člen klubu

Příspěvek od tomas.nemo »

Dvordy: a jak si testoval to dmychadlo? Protože je jen na 8.4V a nejlíp ho otestuješ na zdroji s plynulou regulací s měřičem odběru v ampérách.
Ale za ty roky co ty topení a jednotky dělám, tak jsem ještě nezažil že by nešlo dmychadlo a jednotka nevyhodila chybu do paměti závad, ale
všchecho je jednou poprvý.
VW Sharan 2.0 2010, originál výroba bez DPF
Scirocco MK2 motor DX 112 PS originál stav rok 1986
Scirocco MK2 motor EG 1.6 GTi 150 PS vyrámovaný vrchařský závodní speciál rok 1982

Dvordy
Nový člen
Nový člen

Příspěvek od Dvordy »

V testu akčních členů, palivové čerpadlo funguje. Dmychadlo jsem zkoušel na 6V baterii. Nevím, proč chybu nehodí, asi zkusím sehnat jiné dmychadlo.

michall
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od michall »

No buď nebo jestli máš možnost si sehnat jen motor na vyzkoušení, měl by být na těch asi 8V nebo víc (já používám Speed600/7,2V) a připoj ho místo dmychadla. Nebo ještě jinak - připoj tam 12V žárovku, potvora řj to pozná a měla by zapsat chybu.
Respektujte Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru.

L.bondor92
Nový člen
Nový člen

Příspěvek od L.bondor92 »

Zdravím vo spolok.
Kúpil som Alhambru II s D5Z-F.
A neuverite, ale nefunguje. Potreboval by som poradiť kde začať nech to funguje a aby to nestálo milión.
Keď ho zapnem diaľkovým, pokúsi sa roztočiť ale po pár sekundách sa vypne a ostane pustene len vnútorné fukanie. Ale dnes keď som odstavil zohriate auto a pustil bufik, síce sa nenastartoval, ale fucal. Podavacie naftové necvakalo vôbec a obehové vrcalo. Neviem či dosť, ale trochu hej. Trubky pri webaste boli teplé, z výfuku fukalo vlažný vzduch.
Diagnostika píše chybu:
01491 - zhavici svicka topení (Q9)
29-00 - zkrat na kostru.
Niekto nejaké návrhy kde začať? Kde nájdem poistky webasta? Ako zistím či je dobré obehové čerpadlo a RJ?
Alhambra II 1,9TDI 85kw 4x4
Sharan I. 1,9TDI 81kw CAN BUS

michall
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od michall »

Všechno už tu bylo popsáno.

Já osobně bych začal tím, co stojí max. čas a trochu peněz, tj. prohlídkou bufíku po mechanické stránce, změření čidel, svíčky, otestování motoru dmychadla (pozor - je jen na 8,4V), dávkovacího čerpadla (pulsní, takže pouhé připojení na 12V nic neudělá), kontrola kabeláže pod autem. Pokud bude tohle všechno OK, smazat chyby a zkusit nahodit bufík. Pokud budou chyby, pokusit se sehnat jinou 100% funkční jednotku (s redukcí lze použít i ze staršího typu D5W) a znovu otestovat. A podle výsledku zvolit další postup. Téměř 100% to bude chtít sadu těsnění, není vyloučen problém se zarostlými šrouby, ale to jsou "prkotiny".

Topení je Eberspacher, nikoli Webasto a jeho "hlavní" pojistka je č. 12. Čerpadlo nafty se dá otestovat pulsním připojováním na 12V, každý puls je kapka nafty z hadičky.

L.bondor92
Nový člen
Nový člen

Příspěvek od L.bondor92 »

Viem že už to tu niekde asi bude, takže sa rovno ospravedlňujem. Síce sa snažím postupne študovať ale čítať 2700 prispevkov v tomto a cez 3000 v druhom vlakne ma ubíja.
Nakoľko som v tomto neskúsený, nemusím sa báť rozobrať to? Dohľadám si teda ešte ako sa premeriavaju cidla sviečka atď.
Keď som volal s miestnym opravarom, rovno mi oznámil že to bude obehové čerpadlo a RJ. Preto som chcel vedieť ako zistím či sú KO.
A teda diely z autokelly co sú pod webastom mi pasovať nebudú?
Alhambra II 1,9TDI 85kw 4x4
Sharan I. 1,9TDI 81kw CAN BUS

michall
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od michall »

Tomu rozumím, proto jsem to napsal znovu. No … pokud se na to necítíš, zkus některého servisáka, ale hledej někoho, kdo tomu opravdu rozumí, tady na fóru třeba tomas.nemo. Něco se dá opravit samo-domo, ale na něco už to chce zkušenosti. K demontáži z auta potřebuješ kousek trubky pr. 20-22mm, propojíš jí hadice po bufíku. Pak to chce kousek kulatiny na ucpání hadičky od nafty a pytlík na izolaci konektoru, abys mohl s autem jezdit i bez bufíku, nicméně je to krátkodobé řešení. K základní demontáži jsou potřeba TORXy, jinak asi běžné vybavení dílny. Čidla jsou popsány tady download/file.php?id=164655 . Oběhové čerpadlo vody u bufíku nebo v motoru připojíš na 12V a buďto půjde nebo nepůjde. Ne, díly Webasto na Eberspacher nepasují. Ano, ŘJ bývá nejčastější, ale nikoli jediná závada tohoto typu bufíku.

Martin 1980
Nový člen
Nový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin 1980 »

Mám dotaz..nefunguje mi webasto passat b6 2007 tdi 103kw a dnes se mi stalo že voda tlačila přes expanzku ven má to stím něco společného?

Martin 1980
Nový člen
Nový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin 1980 »

toto jsou zavady co mi to ukazalo moc tomu nerozumím pomohl by me někdo?
toto jsou zavady co mi to ukazalo moc tomu nerozumím pomohl by me někdo?
Přílohy
received_3002123383177263.jpeg

michall
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od michall »

Tady jsi v sekci Sharanů, které mají topení Eberspacher. Zkus to v sekci Pasatů. Nicméně to co máš na fotkách vypadá jako zablokovaná jednotka, protože došlo k opakované závadě. Čidlo přehřátí může být vadné nebo má přerušený přívod. V extrému to může znamenat vadnou řídící jednotku, ale to potvrdí odborník na Webasta. Jinak doporučuju doplnit typ auta do podpisu a do profilu přibližné bydliště, snáz se pak někdo ozve s pomocí nebo tě někdo nasměruje na servis.

Patrik heger15
Nový člen
Nový člen

Příspěvek od Patrik heger15 »

Zdravím mám dotaz zjistil jsem že mám ve výbavě bufika rok 2001 ale otázka zní nemám k němu nikde žádný ovládání tak se ptám jak to popřípadě sprovoznit aby fungoval díky za odpověď...

michall
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od michall »

Můžeš mít bufíka jen jako příhřev, pak nemá žádné ovládání ani signalizaci chodu. Když je jako nezávislé topení, pak origo jsou 4tlačítkové hodiny u vnitřního zrcátka a 2. baterka pod spolujezdcem, nebo krabička s logem Eberspacheru. Dá se udělat ovládání, předělání na NT, postupy jsou tu popsané. Nebo si najdi nějakého úpravce a ten už by měl vědět, jak na to.

hiero
Závodník
Závodník

Příspěvek od hiero »

ech vonku 35 stupnov a uz sa riesia bufiky😁...sorry za spam neodolal som.....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“