Ztráta vody!?

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Stropino1
Nový člen
Nový člen

Ztráta vody!?

Příspěvek od Stropino1 »

Zdravím ve spolek, mám vw touran 2003, 1.9 tdi 74kw najeto cca +350tis.. A mám takový problém... Před cca rokem mi za jízdy prdla jedna z hadic na chladící kapalinu.. Nouzové jsem doplachtil cca 5km (po dojezdu byla ještě nějaká kapalina v motoru) a motor nepresahl 90°...hadice opravena a proběhla výměna chladící kapaliny.. Dle servisu motor nebyl nijak ponicen.. Cca po týdnu se jiná hadice vytrhl s držákem a vletla do Sahary... Opět výměna další hadice a nová chlad. kapalina, která vytekla... A teď: od té doby pořád dolevam chladící kapalinu, protože spona, která drží trubku, která je pod naftovým čerpadlem nedrží... Vyměněna trubka i veškeré spony na hadicich za nové, ale po svižnem jezdeni cca 200 až 500 km se vždy povolí spona a voda teče ven... Nechápu, vše očištěné a vyměněn za nové.. Voda pod autem, na převodovce prostě všude... Prijde mi, že motor vytváří tak velký tlak, že to spona neudrží..cim větší venkovní teplota a auto pod zátěži s karavanem tak voda mizí během chviličku.... Má někdo nějakou radu prosím?

srotty
VWexpert
VWexpert

Re: Ztráta vody!?

Příspěvek od srotty »

Je možné, že po prvním nebo druhém prasknutí hadice a ztrátě kapaliny došlo k uvaření motoru- zkroucení hlavy nebo poškození těsnění pod ním. Takže teď to po zahřátí tlakuje a hold to spona neudrží. Zkusil bych po zahřátí motoru, jestli jdou zmáčknout hadice. Pokud budou tvrdé jako šutr, tak to tlakuje a je potřeba opravit těsnění pod hlavou. Jinak předpokládám, že ventilátor na chladiči a termostat funguje .

Stropino1
Nový člen
Nový člen

Příspěvek od Stropino1 »

Děkuji za radu, hned zítra to zkusím.. ;) ještě jedna věc, nevím, zda s tím souvisí, ale zdá se mi, že auto jede daleko hůř než dřív, je line a jako by se mu moc nechtělo do tahu.. Turbo je ok

srotty
VWexpert
VWexpert

Příspěvek od srotty »

Diagnostika něco hlásí ?

Stropino1
Nový člen
Nový člen

Příspěvek od Stropino1 »

Nejprve co se týče hadic, tak jsou opravdu vařící, že se na nich dá těžko vůbec sáhnout, ale úplně tvrdé jako kámen nejsou, trošicku zmáčknout jdou... Jinak diagnostika nic konkrétního, co by s tím souviselo jen zhavicka špatná.. jak bude příležitost zkusím diag. znova

Odpovědět

Zpět na „Motor“